Rss Feed
 1. Die For Her

  středa 26. června 2013

  Originální cover
  Autor: Amy Plum
  Série: Revenants
  Díl: 2.5

  Anotace na Goodreads:

  Jules Marchenoir je Navrácený – nemrtvé stvoření, jehož osud jej nutí se pořád dokola obětovat, aby zachránil lidské životy. Většinu minulého století strávil flirtováním napříč Paříží, ale když potkal Kate Mercier, hrdinku trilogie Die For Me, věděl, že se jeho posmrtný život navždy změnil a našel lásku svého života. Do doby, než se Kate zamilovala do jeho nejlepšího přítele, Vincenta. Teď čelí Jules nemožnému rozhodnutí: vybrat si mezi jeho loajálním přítelem a láskou, pro kterou opravdu stojí za to zemřít.
  Vydání v USA: 2. 4. 2013
  Nakladatelství: HarperTeen
  Počet stran: 60
  Hodnocení: 3 z 5
  Přečteno v červnu 2013, 1 den, v angličtině
  Jules se zamiloval do přítelkyně svého nejlepšího přítele. Nikoho se o to neprosil, prostě se to stalo. Teď se musí naučit se svým břemenem žít, což ale nebude jednoduché. Jak lze žít s vědomím, že milujete někoho, pro koho budete vždy jen kamarádem?

  To, že Jules ke Kate něco cítí došlo asi každému, kdo tuhle sérii četl. Autorka se rozhodla nám přiblížit, co se Julesovi honilo hlavou během knih Die For Me a Until I Die a ukázat i věci, o kterých bychom jinak neměli ani tušení.

  Já vím, že tyto povídky jsou krátké a mají poskytnout čtenáři jenom takový vhled do jiné perspektivy příběhu, ale podle mě bylo Die For Her až moc krátké. Některé scény a Julesovy pocity byly jakoby osekané, něco jim chybělo. Do krátké novely se nemůže vejít všechno, ale to, co se do ní vejde, by nemělo být ošizené.

  I přesto jsem ráda, že autorka novelu napsala. Jules je opravdu dobrá postava, klasický francouzský svůdník který může mít každý večer jinou. Ještě nikdy ale nepoznal lásku. A zrovna tenhle cit se musí objevit spolu s Kate, která ale zrovna ho nebude milovat nikdy. Julese mi bylo celkem líto. V knížkách se milostné trojúhelníky objevují často, ale tento je podle mě jiný. Jules nedává najevo, že Kate miluje, a i když ona to přesto trošku tuší, bere to jenom jako jeho flirtování, nic vážného. Není tu žádné soupeření mezi dvěma chlapy, kteří se perou o srdce jedné dívky - Jules je loajální přítel a ví, že se musí zachovat správně, i když ho to bude stát vlastní srdce.

  "She is my inspiration. My muse. My obsession."
  |


 2. 0 komentářů :

  Okomentovat