Rss Feed
 1. Posuď knihu podle obalu (19)

  neděle 9. prosince 2012


  Toto je meme pořádané Knižním doupětem. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.


  Název knihy: Some Quiet Place
  Autor: Kelsey Sutton
  Datum vydání: 8. 7. 2013

  Elizabeth Caldwellová dotáhla umění předstírání, že cítí nějaké emoce, k dokonalosti, ale je to vždycky lež. Po téměř fatální autonehodě když byla ještě malé dítě, ztratila Elizabeth schopnost cítit jakoukoli emoci, ale společně s touto ztrátou získala bizarní schopnost: může vidět zosobněné Emoce, které nemůže cítit. Vztek, Rozhořčení, Touhu – všichni to s ní vzdali, protože ona nedokáže podlehnout jejich doteku. Doteku všech, až na jednoho. Strach. Ten je pohlcen záhadou Elizabethiny minulosti, pohlcen jí.

  A ještě jsou tu Elizabethiny záhadné, opakující se sny, ve kterých je vždycky láska, a vždycky taky smrt. Sžíraná těmito sny je Elizabeth nakreslí, protože ví, že jsou nějakým způsobem schopné rozluštit záhadu její minulosti.

  Ale záhadná hrozba pronásleduje Elizabeth. Její přežití závisí na zjištění pravdy o sobě samé. A když na tom záleží nejvíc, nebude schopna se spolehnout na to, že ji Strach zachrání.  Můj názor: Nevím, co to teď mám za období, ale pořád vybírám obálky, které mi celkem nahání husí kůži. I přesto mě ta obálka tak nějak fascinuje. To, jak se modelka postupně rozpadá na malé lístky (nebo co to je :D) plus fakt, že nemá ruce mě fascinuje a děsí zároveň. Když k tomu ještě přičtu pozadí, u kterého to vypadá, že se brzy spustí pořádná bouře, tak bych knihu už nejradši měla v ruce a na obálku nějakou tu dobu zírala na živo :D.
  |


 2. 0 komentářů :

  Okomentovat