Rss Feed
 1. Filmové chvilky (7)

  čtvrtek 1. srpna 2013


  Moje čtvrteční rubrika, ve které vás seznámím s některými filmy, které jsem za poslední dobu viděla.


  TERAPIE LÁSKOU

  Český plakát
  Originální název: Silver Linings Playbook
  Žánr: Komedie/Drama/Romantický
  Režie: David O. Russell
  Knižní předloha: Matthew Quick (The Silver Linings Playbook - Terapie láskou)
  Hlavní role: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver

  Obsah:
  Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon.

  Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.


  Český trailer:  Můj názor:

  Nedivím se, že film byl nominovaný na tolik prestižních cen. Vážně ne. Zanechal ve mně smíšené dojmy, ale v dobrém smyslu slova. Robert De Niro je jedním z mých nejoblíbenějších herců, takže o jeho část jsem strach neměla. Byla jsem ale trošku nejistá co se týče Bradleyho Coopera, protože jediný film, ve kterém jsem ho dosud viděla byla Pařba ve Vegas a ruku na srdce, v tom filmu nejde o velké herecké výkony. Proto jsem si ho jednoduše nedokázala představit v této roli. Ale teď můžu říct jediné – dobrá volba. Stejně jako Jennifer Lawrence.

  Tenhle film si na nic nehraje. Jeho hrdinové jsou blázni a taky se tak chovají. Dělají občas nelogické věci, jsou výbušní a nad večeří debatují o vedlejších účincích antidepresiv. A přesně tak to má být. Žádné zaobalování, aby se divák cítil líp. Takhle to prostě je, tak se s tím smiřte – blázni jsou mezi námi. Právě na těchto postavách jde ale perfektně vidět jeden životní fakt – život není jednoduchý. Ne, ve skutečnosti je plný hnusných věcí, které nám neustále padají pod nohy a my se s nimi musíme poprat – jedině tak totiž můžeme být šťastní.

  Nemyslete si, že jde o klasickou romantickou komedii – to ani omylem. I tak mě to ale bavilo, možná i díky tomu, jak byli hlavní hrdinové praštění. A kdo v dnešní době praštěný není? Někomu sice může vadit uhádanost hlavních postav, ale o tom to právě je. Já jsem ale díky filmu získala pocit, že i když jste třeba blázen, láska si vás přesto najde. Jen k ní dost často nesmíte být slepí.
  |


 2. 1 komentářů :

  1. Kleria Amanda řekl(a)...

   Film jsem viděla a byl super ;)

  Okomentovat