Rss Feed
 1. Filmové chvilky (1)

  čtvrtek 16. května 2013


  Celkem dlouho jsem nevěděla, co si pro vás ve čtvrtek připravit. Tak jsem se nakonec rozhodla, že vás seznámím alespoň s některými filmy, které jsem poslední dobou viděla. Třeba si někdo z vás díky tomu najde nový oblíbený film, za což bych byla opravdu ráda. Pro dnešek jsem se rozhodla začít trošku zlehka a seznámit vás s novinkou, o které jste už pravděpodobně něco slyšeli.  JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC

  Originální plakát

  Originální název: Hansel and Gretel: Witch Hunters
  Žánr: Akční/Horor/Fantasy
  Režie: Tommy Wirkola
  Hlavní role: Gemma Arterton, Jeremy Renner

  Obsah:

  Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.


  Trailer k filmu:
  Můj názor:
  Zapomeňte na malé nevinné děti, které chtěla sníst čarodějnice. Tihle dva už dávno vyrostli. Teď spíše připomínají dva členy motorkářského gangu, kteří se náhodou ocitli někde ve středověku. Jeníček je kvůli příhodě s čarodějnicí závislý na inzulinu a zlikvidovat čarodějnici pistolí pro něj není problém. Mařenka má pořádně nevymáchanou pusu a jejím nejlepším přítelem je její super výkonný luk. Tihle dva zkrátka ví, co dělají. Zabíjet čarodějnice je jejich posláním. Právě kvůli tomu se ocitnou v dalším městě, kde se ztrácejí děti a jedinou šancí na jejich záchranu jsou právě Jeníček s Mařenkou.

  Už když vidíte trailer na tento film, je vám jasné, že se rozhodně nejedná o pohádku o děti. Po dlouhé době se konečně objevil film, ve kterém čarodějnice rozhodně nejsou milé a krásné a pomáhající, ale ošklivá a zákeřná stvoření, která se ovšem překvapivě dobře perou. Několikrát to vypadalo, že Jeníček s Mařenkou dostanou pěkně nařezáno, protože popravdě polovinu času strávili na zemi, ale nakonec se jim stejně povedlo čarodějnice přelstít a zabít. Právě tady bylo ukázáno, proč nás rodiče v dětství čarodějnicemi strašily...Rozhodně musím říct, že zbraně, které tihle dva používají, rozhodně nejsou středověké. Tak nějak mi to připomnělo Sherlocka Holmese a ještě nějaký film, na který si momentálně nevzpomenu :D. Většinu filmu mi to nevadilo, ale ten kanon na konci už na mě byl trochu moc. Lov čarodějnic ale není to jediné, co ve filmu najdete. Určitě nechybí přátelství, láska, oddanost a ani nějaké to rodinné tajemství.

  Popravdě, určitě se nejedná o světoborný film, ale já jsem se u něj skvěle bavila. Některé hlášky hlavních hrdinů byly vážně dobré a co mě pobavilo nejvíc (ale bylo to asi jenom moje osobní spojení :D) byl trol jménem Edward. Vidí v tom ještě někdo to co já? Zkrátka, pokud se chcete podívat na ,,horor“, po kterém budete moci v klidu usnout, sáhněte po Jeníčkovi a Mařence. Řvát strachy nebudete, ale bavit bezpochyby ano.

  zdroj: csfd.cz
  |


 2. 0 komentářů :

  Okomentovat