Rss Feed
 1. Dnes byl zveřejněna obálka k poslednímu dílu série The Selection. Všichni napjatě čekali, jak bude ibálka vypadat a každému bylo jasné, že na ní budou figurovat svatební šaty. Teď můžeme přestat spekulovat, protože obálka je tu.
  Já může k obálce říct jen jediné - MILUJU JI!!!
  |


 2. RC Review: Eragon

  úterý 24. září 2013

  Česká obálka
  Autor: Christopher Paolini
  Série: Odkaz dračích jezdců
  Díl: první

  Anotace:

  Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství.

  Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...  Datum vydání v ČR: 2004
  Nakladatelství: Fragment
  Počet stran: 488
  Hodnocení: 4 z 5
  Přečteno v září 2013, 5 dní v češtině
  Eragon si zvykl na svůj život. Byl vychován svým strýcem Gerem a vyrůstal spolu se svým bratrancem Roranem. Svou matku nikdy nepoznal. Ale nikdy si nestěžoval, i když celý život měli hluboko do kapsy. Jeho osud se ale změní spolu s nálezem tajemného modrého kamenu. Eragon doufá, že by penězi za onen kámen mohl zajistit svou rodinu. Jenže nic nebývá takové, jak se na první pohled jeví a onen záhadný kámen není kamenem ani trošku...ve skutečnosti je to dračí vejce. Vejce, které čekalo, dokud nenajde svého jezdce. Před Eragon leží budoucnost mnohem větší, než o jaké se mu dosud snilo. Budoucnost plná překvapení, bolesti, dobrodružství a nečekaných spojenectví...

  Musela bych asi žít v podzemí, abych neznala sérii o dračích jezdcích. Přesto jsem jí dost dlouho odolávala – nevím ani proč, zkrátka jsem na draky tak nějak neměla tu správnou náladu. Ale nakonec byly ledy probořeny a já jsem si k drakům a tomuto naprosto skvěle vytvořenému fantasy světu našla cestu.


  Eragon jako postava má dost silný potenciál. Už během příběhu se vyvíjí a já jsem jenom zvědavá, jak to s jeho postavou bude dál. Zpočátku je to naivní kluk, u kterého se ale už tak objevuje odhodlání a záblesky síly. Ovšem až Bromův výcvik z něj udělá nejen fyzicky, ale i psychicky silného člověka, který je schopný uvažovat i v trochu větších souvislostech. I tak se ale u něj objevují slabé chvilky, ve kterých jsem měla pocit, že se chová jako myš zahnaná do kouta, která se snaží najít cestu ven. Ale nikdo není dokonalý, ne?

  Samostatnou kapitolou je Safira. Ona je prostě skvělá. To, že je schopná s Eragonem myšlenkami komunikovat dodává příběhu úplně nový rozměr. Když v jedné kapitole letí s Eragonem na zádech a jejich myšlenky se propojí, je to úplně dech beroucí zážitek. Potom, co jsem se ,,seznámila“ se Safirou vím jediné – chci draka! :D


  Je jedna věc, kterou na Eragonovi a jemu podobným knihám obdivuju, a to schopnost autora vymyslet si úplně nový svět (dokonce i s mapkou), který funguje a má svá pravidla a tradice. Nedokážu si ani představit, jak dlouho to muselo autorovi trvat, než s tímto světem přišel a už jenom proto mu smekám. Příběh o Eragonovi zkrátka funguje, i když by se v něm daly najít pasáže, které jenom zbytečně zdržují a já bych je vynechala :). Na to, jak je kniha dlouhá se čte překvapivě dobře, a to díky příběhu, který čtenáře naprosto vtáhne. Pokud i vy ještě váháte tak jako já předtím, mám pro vás jedinou radu – neváhejte a ani se nenechejte odradit délkou knihy, protože to vážně stojí za to.
  Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
  |


 3. Podzimní výzva: sbírání listí

  pondělí 23. září 2013


  Máme tu nové roční období a s ním i novou výzvu, tentokrát z dílny VeEee (zde najdete úvodní článek). A o co půjde? V době od 23. září do 20. prosince nasbírat co nejvíce ,,listí". A jaké listí se sbírá? Nic jiného než stránky knih. V poslední době jsem se celkem rozečetla, ale pro jistotu se budu mírnit, protože se znám :D. Takže, který level jsem si vybrala?


  Doufám, že jsem se nepřecenila :D. Kdoví, třeba nakonec dosáhnu i na ten 5. level :)

  1. Osud (Aprilynne Pike) - 312 stran
  2. Ty proti mně (Jenny Downham) - 252 stran
  3. Black City (Elizabeth Richards) - 374 stran
  4. Phoenix (Elizabeth Richards) - 368 stran
  6. The Boy Who Sneaks In My Bedroom Window (Kirsty Moseley) - 256 stran
  8. Summer (Eden Maguire) - 264 stran
  9. Neanderthal Seeks Human: A Smart Romance (Penny Reid) - 394 stran
  10. Don't Let Go (Michelle Lynn) - 230 stran
  13. Star Cursed (Jessica Spotswood) - 371 stran
  14. Tangled (Emma Chase) - 254 stran
  16. One Week Girlfriend (Monica Murphy) - 155 stran
  17. Second Chance Boyfriend (Monica Murphy) - 320 stran
  18. 1913. Léto jednoho století (Florian Illies) - 320 stran
  19. This Love (Nazarea Andrews) - 346 stran
  20. Poslední divočina (Piers Torday) - 320 stran
  21. Him (Carey Heywood) - 310 stran
  22. Beznadějný případ? (Corban Addison) - 384 stran
  23. Phoenix (Eden Maguire) - 275 stran
  24. Trouble (Samantha Towle) - 326 stran


  Takže, kolik nám to nakonec dělá dohromady? Rovných 7567 stránek! Páni, to jsem teda nečekala, vzhledem k tomu, jak jsem to flákala...Jak vidíte, recenze na většinu knih tu ještě nejsou ale nebojte, všechno bude napraveno a recenze tu budou :).

  Jak to tak vypadá, tak jsem přece jen na ten 5. level dosáhla :). HURÁ!


  |


 4. Posuď knihu podle obalu (37)

  neděle 22. září 2013


  Toto je meme pořádané Syki. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno, jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.  Název knihy: All Our Yesterdays
  Autor: Cristin Terrill
  Datum vydání: 3. 9. 2013

  ,,Musíš ho zabít.“ Uvězněna v samém srdci tajné vojenské základny, nemá Em nic, až na hlas kluka ve vedlejší cele a seznam instrukcí, který našla nalepený uvnitř odtoku.

  Jenom Em může dokončit závěrečnou instrukci. Zkoušela všechno, aby zabánila stvoření stroje času, který rozdělí svět. Má důkaz: seznam, který nikdy předtím neviděla, napsaný její vlastní rukou. Každý zmařený pokus v minulosti ji přivedl do stejné hrozivé přítomnosti – uvězněnou a mučenou sadistickým mužem nazývaným doktor, zatímco venku zuří válka.

  Marina milovala svého nejlepšího přítele Jamese od toho dne, kdy se nastěhoval vedle jejího bytu když byli ještě děti. Úžasný, introvertní vědecký génius z jedné z nejznámějších amerických rodin, zřejmě také začíná vidět Marinu novým způsobem. Jenže jedné katastrofální noci se Jamesův život rozpadne a spolu s ním i Marininy naděje pro jejich budoucnost. Teď se ho někdo pokouší zabít. Marina ochrání Jamese za každou cenu. I když to znamená otevřít oči a vidět pravdu tak strašlivou, že by to nemusela přežít. Alespoň ne jako dívka, kterou kdysi byla.  Můj názor: Anotace - trošku matoucí. Obálka? Naprosto parádní. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších obálek tohoto roku. Tak trošku mi to připomíná obálku Divergence, nemůžu si pomoct. Skvěle tu kontrastuje tmavé pozadí s hodinami a názvem knihy, takže to, co je pro knihu podstatné, vystupuje pěkně do popředí. Tahle obálka je důkazem toho, že na coveru nemusí být žádný model a modelka, aby vznikla skvělá obálka. Naživo bude obálka určitě ještě lepší, než je tomu na obrázku :)
  |


 5. Česká obálka
  Autor: Rick Riordan
  Série: Percy Jackson a Olympané
  Díl: první

  Anotace:

  Jmenuji se Percy Jackson…

  Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?

  Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval…  Datum vydání v ČR: 2009
  Nakladatelství: Fragment
  Počet stran: 399
  Hodnocení: 3 z 5
  Přečteno v srpnu 2013, 3 dny, v češtině
  Percy Jackson. Obyčejný kluk? Ani omylem. Percy je polobůh, syn samotného Poseidona. Jenže se o tom dozví v tu nejméně vhodnou chvíli – po té, co byl napaden a jeho matka unesena Mínotaurem bůhví kam. Percy odmítá, že je mrtvá, jenže neví, jak jí pomoct. Proto nezaváhá, když mu nabídnou účastnit se výpravy – je to jediná cesta, jak matku zachránit. Ale je tu jedna komplikace – všichni si myslí, že Percy ukradl Diův blesk. Výprava se tak pro něj stává mnohem nebezpečnější, než si zpočátku myslel. Zvládne Percy včas dokázat, že on není oním zlodějem blesku dřív, než vypukne válka mezi bohy? Vrátí se z výpravy všichni, nebo někteří zkrátka nemají naději? Skutečný zloděj blesku pracuje proti nim – a je blíž, než si mysleli...

  Série Percyho Jacksona je v knižním světe jednou z legend. Zpočátku jsem se mu tak trochu vyhýbala, protože jsem netušila, co od něj mám vlastně čekat. Ale já nejsem ten typ, co zvládne odolávat dlouho, tak jsem se nakonec odhodlala, že si Percyho přečtu. Nakonec mě mrzí jedna věc – že jsem se pár měsíců před čtením knihy podívala na film...

  Percy je postava, která může být blízká snad každému. Je to obyčejný kluk, dysgrafik, dyslektik a snaží se o jediné – udržet se na škole. Když se ale jeho profesorka na třídním výletě změní v mýtickou příšeru ví, že se něco děje – jenom ještě neví co. Ví, že jeho kamarád Grover o tom něco ví, ten mu ale nic říct nechce a celý incident zamete pod koberec. Všechna legrace skončí, když Percyho, jeho matku a Grovera napadne Mínotaurus – skutečný živý Mínotaurus. Všechna tajemství tak musí jít stranou a je čas na krutou pravdu – Percy je polobůh. A to je teprve začátek...Jak už jsem řekla, člověk si k Percymu snadno najde vztah a tak nějak mu drží palce.


  I když je kniha protkána řeckou mytologií, není na ní nic složitého ani nesrozumitelného, což je výhoda hlavně pro mladší čtenáře. Jenom se mi někdy zdálo, že představivost samotného autora se někdy sama o sobě utrhla ze řetězu a vytvořila věci, kterým se člověk musel smát, kroutit nad nimi hlavou nebo je jen tak přejít, protože si na to už tak nějak zvykl. Možná bych knihu náležitě ocenila, kdybych ji četla před pár lety, když jsem byla o něco mladší a naivnější a předtím, než jsem viděla film, protože tentokrát jsem si nemohla pomoct a tak trošku jsem je srovnávala. Celou situaci ale zachraňoval humor, kterým je kniha bezpochyby protkána. A i když to tak nemusí vypadat, už se vážně těším na druhý díl – chybí mi Grover a jsem zvědavá, jak se to vyvine mezi Percym a Annabeth (no jo, nemůžu si pomoct, všude hledám romantiku :D). Navíc všichni tvrdí, že je série s každým dílem lepší a lepší, tak jsem zvědavá :).
  Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
  |


 6. RC Review: Napsáno krví

  sobota 21. září 2013

  Česká obálka
  Autor: Andrea Kane
  Série: FBI
  Díl: druhý

  Anotace:

  Během své práce se bývalá agentka FBI Sloane Burbanková mnohokrát ocitla v ohrožení života. Tentokrát ale nebezpečí číhá tam, kde by ho nečekala – za dveřmi luxusního bytu jejích rodičů. Matku někdo brutálně napadl a vše nasvědčuje tomu, že nešlo jenom o vloupání. Co má otec Sloane společného s chladnokrevným gangsterem? Jaké tajemství se skrývá v historii rodiny Burbankových?  Datum vydání v ČR: 2012
  Nakladatelství: Fragment
  Počet stran: 328
  Hodnocení: 3 z 5
  Věkové omezení: 18+ (násilné a sexuální scény)
  Přečteno v srpnu 2013, 3 dny, v češtině  Sloane Burbanková si už zvykla na to, že v jejím životě asi nikdy nebude nic naprosto normální. Když se ale násilný zločin odehraje přímo za dveřmi bytu jejích rodičů ví, že něco je hodně špatně. Její otec se spolu se svými společníky v minulosti zapletl s čínskou mafií, a jak to už bývá, minulost nás jednoho dne dohoní. Aby toho nebylo málo, konečně se s Derekem dohodli, že se sestěhují. Společný život svou agentů ale může být mnohem těžší, než si Sloane představovala. Zvlášť, když se jejich zájmy protínají. Zvládne se Sloane vypořádat s minulostí svého otce, aniž by ztratila muže, kterého miluje?

  První díl této série, Zvrácené myšlenky, jsem přečetla jedním dechem. Netvrdím, že ta kniha byla dokonalá, ale bylo v ní něco, co mě dokázalo chytit a nepustit. Proto jsem se bez váhání pustila do dílu druhého. Hned na jeho začátku jsem ale zjistila, že část onoho kouzla se vytratila.

  Sloane je pořád taková, jakou jsme ji poznali v díle prvním. Je silná, odhodlaná, tvrdohlavá, neústupná a nenechá si do ničeho mluvit, a to ani Derekem, jejím přítelem a agentem FBI. Proto ani nezaváhá, když ji otec požádá, aby zatajila jeho minulost poté, co někdo vykradl jejich byt a přepadl Sloaninu matku. Sloane nerada před Derekem něco skrývá, ale tohle zvládne sama, i bez jeho pomoci. Co když je ale případ jejích rodičů součástí něčeho mnohem většího, na co Sloane nemůže ani omylem stačit? Obrátí se na Dereka? Sloane jsem si oblíbila už v prvním díle, a nejspíš za to může právě její rázná povaha. S ničím se zkrátka nepáře a vychází jí to. Co já bych za to občas dala :D.

  Jak už jsem ale řekla na začátku, nějak to čtení nebylo ono. Místy se mi to zdálo až moc překombinované, navíc ta čínská mafie to celé tak nějak komplikovala (a těch čínských názvů a jmen...). Zkrátka to už tak nějak nebylo ono a já si čtení neužila tak, jak u prvního dílu. Přesto jsem ale nad Sloane a Derekem ani omylem nezanevřela, protože ta chemie mezi nimi – páni (i když se mi to taky občas zdálo nadsazené, protože Derek byl prakticky sexuální robot....). Možná v knize mělo být víc Dereka a Sloane a méně čínské mafie a já bych si ji užila stejně jako tu první :D.
  Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
  |


 7. Teaser Tuesday (42)

  úterý 10. září 2013


  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš.
  2) Otevři ji na náhodné stránce.
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.
       Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
       záložky.  Unafraid
  Melody Grace


  Znovu jsem ji ztratil, a tentokrát je to celé moje vina.

  ...

  Odpuštění.
  |


 8. RC Review: Arizona

  neděle 8. září 2013

  Česká obálka
  Autor: Eden Maguire
  Série: Krásní mrtví
  Díl: druhý

  Anotace:

  Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Druhý díl napínavé tajemné série Krásní mrtví. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží.  Datum vydání v ČR: říjen 2011
  Nakladatelství: Fragment
  Počet stran: 272
  Hodnocení: 3 z 5
  Přečteno v srpnu 2013, 2 dny, v češtině  Darina uzavřela dohodu s Krásnými mrtvými – dokud jim bude pomáhat objasnit, jak vlastně zemřeli, může s nimi být v kontaktu. A to je jediné, po čem Arizona touží – jedině tak se totiž může nadále stýkat se svým mrtvým přítelem, Phoenixem. Teď je na čase, aby objasnila Arizonino záhadné utonutí v místním jezeře. Jenže Arizona není zrovna Darininým fanouškem a i když ví, že jí jde o čas, neřekne Darině nic důležitého o její minulosti. Tak musí Darina nakonec po stopách pátrat na vlastní pěst – a toto pátrání se může stát daleko nebezpečnější, než si na začátku myslela...

  Krásní mrtví nejsou typické zombie, jak je známe z jiných příběhů. Nejsou to polorozpadající se, tlející mrtvoly, které povstaly ze svých hrobů – ne, oni jsou v podstatě dokonalí a jediný důkaz toho, že jsou mrtví, jsou dvě malá vytetovaná křídla na místě, kam padla smrtící rána. Eden vytvořila zajímavý a celkem originální námět, který má ovšem jednu zásadní vadu na kráse.

  Tím se dostáváme k Darině. Právě Darina totiž celý příběh celkem silně táhne dolů. Ano, chvílemi je statečná a dokáže si dát dvě a dvě dohromady, jenže to se děje vážně jenom občas. Většinu knihy totiž stráví fňukáním, hysterčením a vzlykáním o tom, že chce být s Phoenixem. Tahle holka by se měla dát dohromady, a to hodně rychle, protože za chvilku přijde čas na to, aby pomohla objasnit Phoenixovu smrt a jak tohle zvládne, to mě vážně zajímá. Jestli tak, jak to zvládá teď, tak se ještě můžeme těšit na velkou dávku fňukání. Darina se zkrátka nikdy nezařadí mezi moje oblíbené hrdinky.

  Eden má ale jednu zajímavou schopnost – dokáže napsat konec, který jste nečekali. No, možná trochu čekali, ale stejně vás to překvapí a právě tohle je ta chvíle, která mě vždycky přinutí knihu ohodnotit líp, než byl můj původní záměr. Rozhodně povedený tah. Někdy mi ale děj připadal zbytečně roztahaný, možná by nebylo na škodu, kdyby některé přebytečné pasáže v knize vůbec nebyly (například Darinin neutuchající stesk po Phoenixovi...). Teď mě už jenom zajímá, jak tohle celé dopadne – kvůli tomu i přežiju další dávku Dariny :D.
  Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
  |


 9. Prokletí

  čtvrtek 5. září 2013

  Česká obálka
  Autor: L. J. Smith
  Série: Stefanovy deníky
  Díl: třetí

  Anotace:
  Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

  Datum vydání v ČR: únor 2012
  Nakladatelství: Fragment
  Počet stran: 224
  Hodnocení: 4 z 5
  Přečteno v srpnu 2013, 2 dny, v češtině  Stefan už dávno není takový, jaký býval. Už není člověkem. Díky sobeckosti ho Katherine proměnila v upíra a on se musí vyrovnat s tím, čím se stal. A to pro něj vůbec není lehké. Poté, co se seznámil s Lexi to ovšem vypadá, že má konečně naději. Přísahal, že už nikdy neochutná lidskou krev. Po smrti dívky, kterou miloval a kterou z pomsty zabil jeho vlastní bratr, změnil Stefan svou adresu. Nyní žije v newyorském Central Parku a živí se veverkami. Díky tomu je zesláblý a zbídačený, ale přísaha je přísaha a Stefan ji hodlá dodržet. Jednoho večer ovšem nalezne tělo polomrtvé dívky, krvácející uprostřed parku. Má dvě možnosti - zabít ji, nebo zachránit. Stefan se po dlouhém boji se sebou samým nakonec rozhodne udělat správnou věc a dívku zachrání. Její rodina je zachránci vděčná a okamžitě Stefana přijme mezi sebe. Bude Stefan schopný žít pod jednou střechou s lidmi, jimž v těle proudí krev, která ho neustále volá? A co když je to všechno jenom součástí plánu někoho, kdo se rozhodl, že Stefan si zaslouží trpět?

  Upřímně? Zatím nejlepší díl celé série. Zatím má tahle série tendenci se díl od dílu zlepšovat a já jenom doufám, že to tak i zůstane. I když asi každému čtenáři dojde, že celá táhle série je spíše jednoduššího rázu, nemusí nad ní ihned lámat hůl.

  Stefan toužil jen po jednom - mít normální život. Teď to vypadá, že se mu může jeho přání splnit, a to i přesto, že je stvořením, které by nemělo vůbec existovat. Jenže jeho štěstí nebude trvat dlouho - nakonec Damon mu slíbil pomstu a sliby se mají plnit, ne? Co když ale existuje mnohem větší zlo, které je starší a mocnější než jeho pomstychtivý bratr? Může Stefan vůbec vyváznout živý? Abyste věděli, já jsem odjakživa fandila Stefanovi, a vidět toho naivního a bezbranného kluka, který jenom touží po něčem, co mi ostatní považujeme za normální...Ano, bylo mi ho líto. Je pravda, že autoři nemuseli tolik utlumit i tu jeho divočejší stránku...A tak třeba příště :D.

  Kniha mě celkově opravdu překvapila, konec sám o sobě nastínil směr, kterým by se příběh mohl ubírat. Ale třeba budu opět překvapena - jenom doufám, že opět v tom pozitivním slova smyslu.
  |


 10. Teaser Tuesday (41)

  úterý 3. září 2013


  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš.
  2) Otevři ji na náhodné stránce.
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.
       Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
       záložky.  Babe in Boyland
  Jody Gehrman


  V tu chvíli jsme uslyšeli, jak se otvírají dveře od skříně.

  ...

  Darcy se znovu rozesměje.
  |


 11. Originální cover
  Autor: Suzanne Young
  Série: A Need So Beautiful
  Díl: druhý

  Anotace na Goodreads:

  Elise je normální sedmnáctiletá dívka až do dne, kdy se probudí v opuštěném parku a nemá ponětí, kdo je.


  Po té bizarní příhodě nabere její život bizarní směr. Zažívá nečekané rychlé pohledy do života lidí – lidí, které nikdy nepotkala. Cizí lidé ji děsí s varováními o přicházejících Stínech. A i když Elise nikdy předtím neměla přítele, najednou se ocitla mezi dvěma přitažlivými, ale hodně odlišnými muži: Abem, okouzlujícím potížistou, jehož vliv ji jak láká, tak i děsí, a záhadným Harlinem, který je ve městě nový, ale se kterým Elise cítí naléhavé, živelné spojení – téměř jako by byli spřízněné duše.


  Teď Elise pochybuje o celém svém životě. Proč ji oba chlapci tak zoufale chtějí? Co jsou Stíny? Proč je jí jméno Charlotte tak děsivě povědomé? A kdo Elise opravdu je?
  Datum vydání v USA: 26. 6. 2012

  Nakladatelství: Balzer & Bray
  Počet stran: 282
  Hodnocení: 4 z 5
  Přečteno v srpnu 2013, 2 dny, v angličtině  Charlotte si až do dnes myslela, že je normální dospívající dívkou. Jenže poté, co se společně s otcem a sestrou přestěhují do nového města, začnou se s ní dít zvláštní věci – sny, které nedokáže vysvětlit a vidiny života někoho, koho nezná. Myslí si, že je buď blázen, nebo nemocná. Jiné řešení přece neexistuje. Jak ale vysvětlit pozornost, kterou jí věnují Abe s Harlinem? Oba ví, že je Elise něčím výjimečná. A jak do toho všeho zapadá Charlotte?

  Když jsem dočetla knihu A Need So Beautiful, měla jsem představu o tom, jaký bude druhý díl. A hádejte co – naprosto jsem se spletla. Autorka si totiž vymyslela něco úplně jiného...

  Elise je stejná jako Charlotte, kterou známe. Ne ale vzhledem, spíš chováním. To ale není tak úplně náhoda. Elisin osud je totiž v mnohém stejný jako ten Charlottin. Proč má ale Elise tak silný pocit, že stejný osud není to jediné, co ji se Charlotte spojuje? Elise je rozhodně sympatická postava, i když chvílemi by potřebovala trošku pomoct s myšlením. Je to tatínkova holčička a je tak spokojená. Když se setká s Abem, vypadá to na pěknou chemii. Časem ale čtenář zjistí, že Abe vůbec není takový, jak na začátku vypadal, je to z velké části jenom pouhý manipulátor, který rozhodně s Elise nemá dobré úmysly. Zato Harlin, to je jiná kapitola. Víte, jak moc miloval Charlotte a uvědomujete si, jak moc je pro něj tohle všechno těžké. Snaží se od Elise držet dál, i kvůli jejímu dobru, ale jak dlouho to může vydržet, když to mezi nimi tak neuvěřitelně jiskří?

  V podstatě jde o to stejné, o co v prvním díle. Ale je to v něčem jiné. I když autorka píše o tom samém, u knihy se rozhodně nenudíte. Tato kniha jde víc do hloubky. Je nostalgická, chvílemi smutná, ale přesto je v ní naděje. Naděje pro Elise, naděje pro Harlina. Oba jsou stejní jako předtím, ale přitom naprosto jiní. Oba ví, jak jejich vztah skončí, teď se s tím musí vyrovnat – opět. Jsem ráda, že se mi série dostala do rukou, protože je originální, zábavná, plná překvapení a drama. Zkrátka povedená.
  |