Rss Feed
 1. Dirty

  pondělí 19. ledna 2015

  Originální cover
  Autor: Megan Hart
  Série: Dan and Elle
  Díl: první

  Anotace na Goodreads:

  Tohle se stalo...

  Potkala jsem ho v cukrárně.

  Otočil se a usmál se na mě a já jsem byla dost překvapená na to, abych se usmála taky. Tohle nebyla cukrárna pro děti, tohle bylo to místo, kam jdete koupit drahé čokoládové pralinky z dovozu pro manželku vašeho šéfa, protože cítíte vinu za to, že jste s ním spali když jste byli oba na konferenci v Milwaukee.

  Čistě hypoteticky, samozřejmě.

  Zkoušeli to na mě mnohokrát, především muži, kteří nebyli moc decentní a kteří si mysleli, že to, co je mezi jejich nohama nahradí to, co jim chybělo mezi jejich ušima.

  Někdy jsem s nimi stejně šla domů čistě proto, že to byl hezký pocit chtít a být chtěná, i když to bylo většinou falešné.

  Problém s chtíčem je ten, že se chová stejně jako voda, kterou nalijete do vázy plné kamenů. Naplní tě dřív, než si to uvědomíš a nenechá prostor pro nic jiného. Nebudu se omlouvat za to, kdo jsem nebo co jsem dělala v posteli nebo mimo ni.

  Mám svou práci, můj dům a můj život a po dlouhou dobu jsem nechtěla nic jiného.

  Až do Dana. Až do teď.
  Datum vydání: 1. 7. 2007
  Nakladatelství: Harlequin Spice
  Počet stran: 425
  Přečteno v lednu 2015, 3 dny, v angličtině
  Dalo by se říct, že Elle žije jen pro svou práci. Proč by taky ne, když pracuje s tím, co ji jako jediné uklidňuje – s čísly. Jenže Elle má i svou druhou stránku, kterou ale posledních pár let pečlivé skrývá pod černobílými kostýmky a upjatým vystupováním. Jenom jeden člověk v ní dokáže tuto stránku opět probudit. Tím člověkem je Dan, právník a postelový bůh. A ona mu nedokáže odolat, ani když si to přeje víc než cokoli jiného. Dan má totiž ještě jednu schopnost – umí otevírat staré rány a probouzet v Elle vzpomínky, na které už dávno chtěla zapomenout.

  V poslední době jsem narazila na několik erotických knih, které se odvíjely naprosto stejným způsobem a jejich zápletky byly často téměř totožné. Tahle kniha ale byla příjemným překvapením, protože jsem v ní žádný z těchto klišé scénářů nenašla a nakonec si díky tomu také odnesla z mé strany také celkem vysoké hodnocení.

  Elle je celkem svérázná postava, ale trochu jinak, než byste si možná představovali. Svou minulost se snaží skrývat za černobílé barvy. Černobílé oblečení, černobílý nábytek, žádné výrazné dekorace. Všechno v jejím životě je naprosto neosobní, včetně jí samé. Jediný, kdo vidí pod povrch, je Dan. Je jediným mužem, na kterého Elle nedokáže myslet a ke kterému ji nestále něco táhne. Ví, že by se s ním měla přestat stýkat dřív, než se do jejich vztahu nenápadně vplíží city, ale nedokáže od něj odejít natrvalo a představa, že by ho už nikdy neviděla, ji ničí víc, než si dokáže přiznat. Jenže minulost vám vždycky zaklepe na dveře, i když se jí snažíte co nejvíc bránit. Otázkou je, zda vztah Elle s Danem přežije i poté, co se na ně její minulost vyvalí jako lavina, nebo je smete a navždy jejich cesty oddělí.

  Erotické knihy jsou celkem specifický žánr a pravdou je, že se v nich můžete dočkat téměř čehokoliv. Já sama se snažím k těmto knihám přistupovat bez nějakých velkých očekávání. Po pravdě jsem zpočátku měla problém se do knihy začíst, nemohla jsem se na ni plně soustředit a neustále jsem od ní odbíhala a sama nemám ponětí proč. Ale nemyslím si, že by vina byla na straně knihy – alespoň ne úplně. Proto jsem také tak trochu váhala nad finálním hodnocením – nevěděla jsem, zda knize udělit 3 nebo 4 hvězdičky. Na konec jsem ale usoudila, že kniha nemůže za to, že jsem nesoustředěná a tak nějak neschopná si ji plně užít. Proto jsem jí nakonec udělila 4 hvězdičky a sobě slib, že si ji někdy přečtu znovu a náležitě si ji užiji.  HODNOCENÍ:

  |


 2. 2 komentářů :

  1. E_V_E řekl(a)...

   Má to veľmi zaujímavú obálku a mňa to zaujalo 8)

  2. Blogger řekl(a)...

   Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

   Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší pravděpodobnost ziskovosti

   Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  Okomentovat