Rss Feed
 1. Shadowspell

  pátek 21. září 2012

  Originální cover
  Autor: Jenna Black
  Série: Faeriewalker
  Anotace na Goodreads:

  K tomu, že tráví svůj čas v bezpečném domě podobném bunkru a její rande jsou rušena hrůzu nahánějícím vílím bodygucrdem, se Dana Hathaway dozví další špatné zprávy: vílí král a jeho smečka vraždících poskoků, známí jako Divoký Lov, vpadli do Avalonu. Díky své touze vraždit byl Erlking dlouho noční můrou vílího světa.

  Křehká dohoda s Vílí Královnou, stvrzená záhadným kouzlem, je jedinou věcí, která mu zabraňuje v nekontrolovatelném lovu v Avalonu, jediném místě na Zemi, kde lidé a víly žijí dohromady. To znamená, že má Dana potíže, protože je všeobecně známo, že Vílí Královna chce ji - a její vzácné schopnosti - mrtvou. Přitažlivý vílí král se zaměřil na Danu, ale chce ji najít jen proto, aby ji zabil, nebo má na mysli něco mnohem temnějšího?
  Vydání v USA: 4. 1. 2011
  Hodnocení: 5 z 5
  Přečteno v září 2012, 4 dny, v angličtině  Dana jenom chtěla být normální. Jenže to asi nepůjde, vzhledem k tomu že je jediná, kdo může procházet mezi světem víl a světem lidí. Teď jí jde po krku snad každý, a to včetně vílích královen. K tomu ještě přičteme neustálý dohled bodyguarda (a to i na rande) a recept na normální život je jednoduše v tahu. Kvůli své vlastní bezpečnosti žije Dana v podzemí, kde jí její otec sice vytvořil celkem dobrou iluzi domova, ale to nestačí. Jak to ale vypadá, pokaždé kdy Dana vystrčí nos, stane se něco zlého. Do města vtrhne Erlking se svou družinou Lovců, pro které krev není cizí slovo. Dana by si měla dávat pozor, protože tentokrát to nemusí tak úplně být její život který je v sázce. Co všechno udělá, aby zachránila ty, kteří jsou jí nejbližší?

  Z první knihy jsem byla naprosto nadšená. Proto jsem se po jejím dočtení ihned vrhla na další díl, který mě ani v nejmenším nezklamal. Jenna dokáže vyprávět tak odlehčeným stylem, že jenom otáčíte stránky a děj vám ubíhá neskutečně rychle. Navíc se toho během jedné knihy zvládne stát poměrně dost a u poslední stránky skončíte s vědomím, že chcete další díl.

  Dana je dost svérázná postava. Pro své nejbližší by dokázala udělat prakticky cokoli, jen aby je udržela v bezpečí. Mnohokrát přitom riskuje svůj vlastní život. Taky je pěkné, že se tato postava vyvíjí, postupně vidíme čím dál více jejích myšlenek, názorů, pocitů, které postupně utváří právě Daninu osobnost. Dana je zkrátka hrdinka, která mi k srdci přirostla a já dokázala pochopit, proč dělá to co dělá a proč je taková, jaká je :).
   

  A opět tu máme Ethana. Všem je jasné, že mu na Daně záleží a že by pro ni udělal cokoli, jenže Dana mu díky jeho minulosti nevěří. Podaří se mu dokázat jí, že je pro ni tím pravým dřív, než bude pro oba pozdě? Dokáže odložit své chování playboye a ukázat, že je v něm mnohem, ale mnohem víc?

  Jako by už těch Daniných nepřátel nebylo dost, na scénu přichází další - Erlking (asi vílí král). Zabíjení je pro něj a pro členy jeho Divokého Lovu zábavou. Neštítí se v podstatě ničeho. Když něco chce, tak to taky dostane. Chce ale Danu tenhle sexy zabiják opravdu zabít, nebo s ní má úplně jiné úmysly? Nic není tak jednoduché, jak by se to mohlo na první pohled zdát.

  Série se nám od prvního dílu trochu vyvinula. Je v ní více krve, více napětí a rozhodně více Ethana :D. Mně osobně v tomhle příběhu nechybělo nic a já si ho náležitě užila. 


  |


 2. 0 komentářů :

  Okomentovat