Rss Feed
 1. Unbroken

  středa 30. října 2013

  Originální cover
  Autor: Melody Grace
  Série: Beachwood Bay
  Díl: první

  Anotace na Goodreads:

  ,,Máma mi vždycky říkala, že na světě jsou dva druhy lásky: klidný vánek a hurikán. Emerson Ray byl můj hurikán...“

  Juliet McKenzie byla nevinná, osmnáctiletá holka, když strávila léto v Beachwood Bay – a bezhlavě se zamilovala do Emersona. Komplikovaného, intenzivního Emersona, místního bad boye. Jeho modré oči skrývaly tajemství a jediný dotek mohl Juliet zapálit. Jejich láska byla pohlcující a nárokovala si vše, ale když léto skončilo, rozdělila je tragédie. Juliet přísahala, že se už nikdy nevrátí a svůj slib dodržela...Do teď.

  O čtyři roky později udělala Juliet vše co mohla, aby znovu postavila trosky jejího zničeného života. Má skvělého přítele a po škole naplánovanou stabilní práci. Při návratu do Beachwoodu, aby sbalila jejich rodinný plážový domek a připravila ho k prodeji, je Juliet rozhodnutá, že se nic nepostaví do cesty její naplánované budoucnosti. Jenže jeden Emersonův pohled a všechna její stará touha se vrátí zpátky. Jednou ji nechal jít, ale tentokrát se nevzdá bez boje. A Emerson nebojuje podle pravidel.

  Srdcervoucí minulost. Nezastavitelná vášeň. Rozervaná mezi minulostí a budoucností, Juliet se snaží oddělit lásku od touhy. Ale najdou cestu, jak překonat jejich tragická tajemství – společně? A po té, co vzniklo tak moc škody, může zůstat láska nezlomená?  Datum vydání v USA: 11. 3. 2013
  Nakladatelství: Melody Grace Books
  Počet stran: 170
  Hodnocení: 4 z 5
  Věková hranice: 18+ (sexuální scény, sprostá slova)
  Přečteno v září 2013, 2 dny, v angličtině
  Juliet si kdysi slíbila, že se do Cedar Cove už nikdy nevrátí. Jenže nyní se její otec rozhodl, že jejich letní domek na pláži prodá a je právě úkolem Juliet sbalit věci, které v domku zůstaly. Rodinná tragédie ale není jediný důvod, proč se jí nechce zpět do Cedar Cove. Je tu totiž ještě Emerson, její letní láska a kluk, který v ní dokázal probudit tak silné pocity, jaké nikdy předtím ani potom nezažila. Dokáže Juliet skoncovat s minulostí a se svým životem v Cedar Cove? Nebo se ukáže, že minulost je silnější než přítomnost?

  Už ani nevím, jak jsem na knihu vlastně narazila. Ale podle anotace přesně zapadala do toho, na co jsem měla chuť a tak jsem se rozhodla do toho jít, a než jsem se nadála, bylo dočteno.


  Juliet je už tak trošku stereotypní hrdinka. Po tom, co přišla o mámu a opustila kluka, kterého milovala, se snažila před svou minulostí utéct, stát se naprosto někým jiným. A to se jí taky dařilo, až do doby, kdy ji otec poslal sbalit věci do jejich plážového domku. Juliet je pevně rozhodnutá držet se svého plánu – přijet, sbalit, zase odjet a vyhnout se Emersonovi. Jenže jak to tak bývá, nic není tak jednoduché, jak si to představujeme. Jakmile se Juliet s Emersonem setká, její tělo jí jasně řekne, že na něj nezapomnělo, i když se o to tak strašně snažila. Je na čase, aby si Juliet rozmyslela, co vlastně od života chce...Jak už jsem řekla na začátku, Juliet zapadá do řady hrdinek, které jsou dnes vytvářeny tak trochu jako přes kopírák, ale naštěstí to autorka nepřehnala, takže člověk mohl Juliet fandit, i když rozhodně má svoje mouchy, ale kdo z nás ne, že? Přesto by se občas mohla zastavit a trochu přemýšlet, než udělá ukvapené rozhodnutí, ale z druhé strany se jí v některých situacích ani nedivím.


  Pokud hledáte něco přelomového, tak to zde rozhodně nenajdete. Citlivý bad boy se zamiluje do holky, se kterou na první pohled nemá vůbec nic společného, potom se rozejdou, pak se zase najdou a tak dále a tak dále...Právě proto nemusí kniha každému sednout. Přesto je ale v knize něco, co vás donutí číst dál, i když je příběh tak trošku průhledný a vy víte jak to dopadne. Je to právě to něco, co dělá z poměrně tuctové knihy něco víc. Nevím, jestli je to intenzivní vztah mezi Juliet a Emersonem nebo něco úplně jiného, ale víte co? Je mi to jedno. Jenom doufám, že to najdu i v pokračování.
  |


 2. Co to se mnou je?

  úterý 29. října 2013

  Určitě jste si všimli, že je moje činnost na blogu poslední dobou kapku zbrzděná. Ano, je to tak. Nebojte se, nezapomněla jsem na vás, jenom jsem musela některé věci na chvíli upřednostnit. A co to tedy bylo?

  1. Škola
  Klasika. Zkrátka školní povinnosti neminuly ani mě. Letos jsem už třetím rokem na vysoké (a uteklo to jako blázen), takže asi víte, co to znamená – bakalářská práce.

  Henry Rollins

  Nebudu vám ani říkat, jaké problémy jsem měla se sepsáním pouhého projektu k práci, takže nechci vidět, jak to bude vypadat, až se pustím do jejího vlastního psaní. K tomu ještě hromada úkolů, seminárních prací a prezentací...

  Jon-Stewart-mind-blown


  2. Práce
  Ano, tento semestr opravdu nelením, takže ke starostem se školou mi přibyly ještě starosti s prací. Tam mě ale díky bohu teď nepotřebují, takže se můžu věnovat příjemnějším věcem :).

  Fry Disco


  3. Nálada
  Brzda všeho. Mám tu 15 přečtených knih, na které musím napsat recenzi. Jenže se k tomu nemůžu dokopat. Prostě ne. Vždycky začnu, jenže pak odejdu nebo ,,musím“ dělat něco jiného a recenze tak většinou končí po pár větách. Jsem ze své lenosti vážně zhnusená.

  Ew Yuck


  Pokud máte rady a tipy, jak obnovit životní energii, sem s nimi. Mně už totiž vážně docházejí nápady...

  Bill Murray Banging Head

  ALE! Mám pro vás i dobrou zprávu. Před nějakou dobou (cca asi měsícem), jsem se na facebooku zmiňovala o soutěži, a ta taky bude. A to už brzy. Hodně, hodně brzy.

  Seinfeld Happy Dance

  Jak říkávaly maminky, ještě se párkrát vyspíte a bude to tu. Já osobně se nemůžu dočkat, a to ani o nic hrát nebudu :D.  | 3. Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš.
  2) Otevři ji na náhodné stránce.
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.
       Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
       záložky.  Moře nestvůr
  Rick Riordan


  ,,Je to loď duchů," zamumlal jsem.

  ...

  A přesto...cítil jsem něco povědomého.
  |


 4. Posuď knihu podle obalu (38)

  neděle 27. října 2013


  Toto je meme pořádané Syki. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno, jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.  Název knihy: Epiphany
  Autor: Christina Jean Michaels
  Datum vydání: 19. 7. 2013

  ,,Svoje první vidění jsem měla, když mi bylo devět. Jasnovidectví zahrnuje sílu a slovo silná bych nepoužila k tomu, abych popsala sama sebe. Nemohla jsem předvídat budoucnost nebo vyvolat vidění vůlí, ale nemohla bych vymyslet lépe padnoucí slovo, kterým bych popsala, co jsem někdy ve svých snech viděla.“

  Pro 23letou Mackenzie Hillovou je zahození jejího života do kanálu jednoduché poté, co jí bolestivá nehoda zničí život. Její srdce krvácí a přestěhování do Watcher's Point je šancí pro nový start, jenom není připravena na kluka, který z jejích snů nabere formu z masa a kostí. A to doslova...protože ona o tomhle sexy cizinci sní roky.

  Mackenzie je ještě méně připravená čelit temné povaze svých snů. Ty se staly znepokojivě hrůznými, plnými krve a vražd a když se začnou shodovat s titulky novin, společně s Aidanem si uvědomí, že její vize mohou být klíčem k zastavení šílence v opětovném vraždění.

  Jenže Aidan má vlastní bolestivá tajemství a možná největším ze všech nebezpečí je zamilovat se do něj.  Můj názor: Jedná z obálek, která je podle mě krásná, ale z nevysvětlitelného důvodu mě zároveň i děsí. Přitom na ní není nic, o čem byste řekli, že je to strašidelné, ale já si nemůžu pomoct. Krásná kombinace barev, opět je tu moje oblíbená fialová. Možná právě tyto barvy tvoří to tajemství, které se v obálce skrývá. Nevím, nevím...Ale šťourat se v tom nebudu, hlavně že se mi to líbí a tečka :D.
  |


 5. Sladká políbení (22)

  pátek 25. října 2013


  Toto je týdenní meme pořádané Syki.  Neanderthal Seeks Human: A Smart Romance
  Penny Reid

  Nejdřív jsem o spánku ani neuvažovala. Dělala jsem kolečka kolem Quinnova prázdného bytu s přáním, abych si s sebou vzala komiksovou knížku a uvědomila jsem si, že ani nemám svůj blbý mobil. Nicméně v návalu mrzutosti jsem padla na postel a okamžitě usnula.

  Když jsem se vzbudila, byla jsem zmatená. Výhled na park a jezero a město mi řekl, že je stále noc, ale já jsem neměla ponětí, jak dlouho jsem spala. Protáhla jsem se, plánovala jsem že vstanu a zkontroluju čas na mých hodinkách díky světlu v koupelně, ale najednou jsem si uvědomila, že nejsem sama.

  Vedle mě bylo tělo.

  Ve skutečnosti jsem byla okolo toho těla omotaná.

  A to tělo nespalo.

  Dech se mi zadrhl, ,,Quinne?“

  Ruka kolem mých ramen mě jemně stiskla předtím, než ji sundal, přesunul se na posteli a zvedl se na loket, takže jsme byli tváří v tvář.

  ,,Ahoj-“ jeho druhá ruka okamžitě se okamžitě zapletla do mých vlasů, přičemž zvrátil mou hlavu dozadu, aby mohl přitisknout svou pusu na mou. V polibku jsem se naklonila, přitiskla jsem svoje tělo na jeho a cítila radost a úlevu a vděk, které byly nepopsatelné.

  Líbali jsme se, jenom líbali, hodně dlouho. Někdy jsem byla nad ním, někdy jsme seděli, někdy jsme leželi. Tak to pokračovalo a kdyby nebyla potřeba dýchat, mohli bychom se líbat po zbytek našich životů. Já bych si nestěžovala.

  Odsunul mi vlasy z obličeje, v tuto chvíli jsem mu seděla na klíně a byli jsme uprostřed postele, a položil si svoje čelo na moje.

  ,,Quinne, je mi to tak líto.“ Objala jsem ho, moje ruce kolem jeho krku.

  ,,Janie, není tu nic, co by ti mělo být líto-“

  ,,Ale já jsem předpokládala to nejhorší, viděla jsem tě s Jem a myslela jsem, že – že ty a ona-“

  Jeho ruce mě sevřely pevněji, ,,Že jsme hráli 'schovej klobásu'?“ odcitoval dřívější Elizabethina slova, která, i přes všechny události tohoto večera, nás rozesmála.
  |


 6. Babe In Boyland

  středa 23. října 2013

  Originální cover
  Autor: Jody Gehrman

  Anotace na Goodreads:

  Když je středoškolačka Natalie – nebo Dr. Aphrodite, jak sama sebe nazývá když píše sloupek o vztazích pro školní noviny – obviněna z toho, že neví nic o klucích a dává holkám špatné rady o vztazích, rozhodne se zjistit, co si kluci opravdu myslí a chtějí. Jenže kluci z její třídy jí nedají přímou nebo vážnou odpověď. Jediné řešení? Převléct se za kluka a strávit víkend na Underwood Academy, soukromé chlapecké internátní škole ve městě. Tam toho zjistí hodně o klucích a holkách tak, jak by to nikdy nečekala – hlavně když se zamiluje do svého snového spolubydlícího Emilia. Jak mu může ukázat, že ho má ráda, aniž by se u toho prozradila?  Datum vydání v USA: 17. 2. 2011
  Nakladatelství: Dial
  Počet stran: 292
  Hodnocení: 4 z 5
  Přečteno v září 2013, 2 dny, v angličtině  Dávat rady o vztazích je jednoduché. Přesně to si myslela i Natalie, ale jen do doby, než se na její hlavu sesypala kritika ze strany všech kluků, jejichž přítelkyně někdy využily některou z Nataliiných rad - a že to nebylo nic pěkného. Zpočátku je Natalie naštvaná, ale pak si uvědomí, že na tom možná bude aspoň trochu pravdy - nikdy totiž o svých radách a o vztazích nepřemýšlela z klučičí perspektivy. Jenže kluci jí nikdy neřeknou pravdu, alespoň ne, když je sama sebou. A tak se zrodí jeden bláznivý nápad, jak k potřebným odpovědím přijít...

  O téhle knize jste v knižním světě už možná slyšeli. Ne protože by byla mistrovským dílem, ale protože vyniká něčím úplně jiným - je vtipná. Já jsem ji měla na to-read seznamu už celkem dlouho, ale teprve teď jsem se rozhodla, že si o ní udělám sama obrázek. A jak to dopadlo?

  Natalie je obyčejná dívka - je stejná jako vy, jako já, jako kterákoli jiná dívka, kterou potkáte na ulici. A právě to z ní dělá snadno uvěřitelnou hrdinku, se kterou se snadno sžijete. Jenže na rozdíl od nás je Natalie na misi, a ne zrovna jednoduché. Co se vlastně honí klukům hlavou? Jaké jsou jejich odpovědi na otázky, které si kladou snad všechny dívky na světě? Je to právě úkol Natalie najít odpovědi na tyto otázky. Jenže jako dívce jí nikdo neřekne pravdu, vždy jí řeknou to, co si kluci myslí že chce slyšet. A tak by to nešlo. Jestli chce odpovědi, musí proniknout hlouběji, přímo mezi kluky, a to jde jen jedním způsobem - stát se jedním z nich...Právě díky této zápletce je v knize dost prostoru na vtipné situace, kterým musí Natalie co by kluk čelit. A to ani nebudu mluvit o tom, že její spolubydlící je ten nejvíc sexy kluk, jakého kdy potkala. To samo o sobě si přímo říká o malér...

  Pokud jste viděli film Super náhradník s Amandou Bynes a líbil se vám, je tahle kniha pro vás jako stvořená, protože je to v podstatě to stejné, akorát v bledě modrém. Ale já se u knihy vážně bavila, být v kůži Natalie tak se asi brzo zblázním, protože mít vedle sebe kluka jako je Emilio a nesmět se na něho v podstatě ani usmát, abych se neprozradila (nemluvě o tom, že bych musela na rande s jeho sestrou), to by byla muka. Jak už jsem řekla na začátku, kniha není žádné mistrovské dílo, ale pokud hledáte něco jednoduchého a lehkého na odreagování, sáhněte právě po tomto příběhu.

  |


 7. Teaser Tuesday (43)

  úterý 15. října 2013


  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš.
  2) Otevři ji na náhodné stránce.
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.
       Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
       záložky.  Neanderthal Seeks Human: A Smart Romance
  Penny Reid


  ,,Ty jsi ta, která vytáhla sex."

  ...

  ,,Používáme definici Billa Clintona?" Ne že by na tom záleželo.
  |