Rss Feed
 1. Teaser Tuesday (13)

  úterý 31. července 2012

   
  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:  
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš. 
  2) Otevři ji na náhodné stránce. 
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky. 
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.  
      Nechceš přece zničit překvapení ostatním!) 
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
      záložky.
   
   
  Something Like Normal
  Trish Doller  Neřekl jsem, že jí zavolám, protože to by bylo klišé.


  ...


  ,,Co jsou všechny tyhle věci?''
  | 2. Projekt z dílny Syki, kerá je ale za velkou louží, takže ho převzala VeEee.


  Dnešní téma: KNIHY, KTERÉ MI DOBŘE PŮJDOU K BARVĚ PLAVEK

  Léto v plném proudu a pokud počasí dá, taký pěkný pařák. Člověk se samozřejmě musí nějak osvěžit a kam jinam jít, než k bazénu? Jenže k tomu potřebujete nejen kvalitní a dosti přitažlivé plavky, ale také adekvátní knihu, která by vám k vašemu plaveckému úboru také řádně ladila. Sestavte seznam 5 knih, které jsou tím nejlepším čtivem k bazénu a také k vaší image a napište, proč jste si vybrali právě je.

  Některé jsem četla, některé ne. Ale o to teď nejde. Asi nemá cenu se o nich nějak rozepisovat, protože stejně nevím, co bych k nim napsala. Podstatné je, že všechn tyhle knih bezvadně ladí s mými plavkami (ano, jsou modré :D). Škoda jen, že letos jsem jich zatím moc nevyužila.  |


 3. Amy and Roger's Epic Detour

  sobota 28. července 2012

  Originální cover
  Autor: Morgan Matson
  Anotace na Goodreads:

  Amy Curry si myslí, že její život je na nic. Její máma se rozhodla přestěhovat se z Californie do Connecticutu, aby zala nanovo - přesně v době, kdy má jít Amy do maturitního ročníku. Její táta nedávno zemřel při autonehodě. Tak se Amy ocitne na cestě, aby tomu všemu unikla, mířící skrze státy daleko od domova, který vždycky znala, vstříc novému životu. K se připojí Roger, syn jedné kamarádky její matky. Amy ho neviděla roky a je míň než nadšená, že pojede napříč státy s klukem, kterého sotva zná. Takže je překvapená když si uvědomí, že se jí začíná líbit. Během toho se smiřuje se smrtí svého otce a s tím, jak se po nehodě vyrovnat s vlastním životem.


  Vydání v USA: 4. 5. 2010
  Hodnocení: 5 z 5
  Přečteno v červenci 2012, 2 dny, v angličtině  Amy a její rodina byli šťastní. Potom ale přišla nehoda. Normální rodina přestala fungovat, protože přišli o otce. Jaké je nejlepší řešení téhle situace? Přece stěhování. lespoň to si myslí Amyna matka. Tohle rozhodnutí jí přivede do cesty Rogera, který má společnou velkou část cesty. Stane se z něj jejich řidič, který ji má za tři dny bezpečně dopravit do nového domova. Co když ale Amy nikam nechce? Vždycky byla tím hodným dítětem, které neprovádí nic špatného. Možná je načase, aby se i ona vzepřela a vydala se na cestu, která ji možná poskytne odpovědi, které tak nutně potřebuje znát.

  Ruku na srdce, kdo by nechtěl vyrazit na cestu napříč kontinentem? Já rozhodně ano. Jednoho dne prostě vyrazit autem na cestu, poznat místa, o kterých jste třeba jen slyšeli, zkrátka zažít nějaké to dobrodružství. Jenže Amy nepodniká tuhle cestu dobrovolně. Musí se dostat do nového domova. Jenže s Rogerem sjedou z plánované trasy a zažijí několik nezapomenutelných dní. Postupně se znovu zbližují, protože se naposled viděli před dost dlouhou dobou. Jenže ani Rogerovi Amy nemůže přiznat, co se doopravdy stalo, i když on něco tuší. Bojí se, že by se na ni už nepodíval stejně. Ona ale není jediná, kdo v tomhle autě něco tají. I Roger má své nevyřešené problémy, které mu možná pomůže vyřešit právě tato cesta. Priority se ovšem mění, bariéry opadávají a tajemství málokdy zůstávají skryta.

  Podle mě je tohle jedna z knih, na které se nezapomíná. Má skvělý příběh, který je zpracovaný s humorem, lehkostí, ale i bolestí. Zkrátka v ní najdete vše. Navíc je kniha doplněna zápisky z cesty, pohlednicemi, fotografiemi, různými účtenkami a podobně. Díky tomu má dost osobnější ráz a s postavami jste si o dost bližší. Mně se tahle kniha opravdu dostala až k srdci.  
  |


 4. The Ghost and The Goth

  pátek 27. července 2012

  Originální cover
  Autor: Stacey Kade
  Anotace na Goodreads:

  Alona Dare - maturantka na střední škole, spolukapitánka roztleskávaček, královna plesu tři roky za sebou, vyvolená k sňatku nejméně s filmovou hvězdou...a nově mrtvá.

  Jsem ta dívka, kterou jsi nesnášela na střední škole. Je to moje vina, že jsem se narodila hezká, s hedvábně jemnými blonďatými vlasy, sexy tělem a skvělým smyslem pro to, co by ostatní neměli nosit? Ale můj život není perfektní, hlavně od té doby, co jsem zemřela. Být přejetá autobusem s bandou podivínů - je ještě něco víc ponižujícího? Jak se ukázalo, tak ano - sledovat přítele a kamarády pokračovat v jejich životech, jen pár dní po svém pohřbu. A nevěřila bys, co teď o mně říkají, když si myslí, že je nemůžu slyšet. Navíc se ještě k tomu začínám ztrácet, přeskakovat mimo existenci a zase zpátky. Nevím kde jsem když se ztratím, ale není to dobré. Kde už je to zatracené bílé světlo?

  Will Killian - maturant na střední škole, vyděděnec, přezdívaný ,,Will Kill'' populárními lidmi kvůli nepřirozené auře, která ho obklopuje, vyvolený nejlépe k bankovní krádeži...a médium.

  Můžu vidět, slyšet a dotýkat se mrtvých. Naneštěstí mohou i oni slyšet, vidět a dotýkat se mě. Jo, protože přežít střední školu není už tak dost těžký. Udělal jsem co jsem mohl, abych skryl svůj ,,dar''. Přece jen můj otec, který měl stejnou schopnost, se kvůli tomu zabil když mi bylo patnáct. Jenže nedávno se předstírání, že jsem normální, stalo daleko těžší. Nový duch - anonymní, zuřící oblak negativní energie se schopností odhodit mě stranou - mě sleduje s touhou po pomstě. Moje máma, která nic neví o tom, co dokážu, si dělá starosti s nárůstem divných incidentů, můj pyschiatr se ohání slovy jako ,,dočasné umístění pro psychiatrické ohodnocení'' a můj ředitel, který si myslí že jsem narušitel a simulant, hledá jakýkoli způsob, jak se mě zbavit. Kolik týdnů zbývá do maturity? 


  Vydání v USA: 29. 6. 2010
  Hodnocení: 5 z 5
  Přečteno v červenci 2012, 2 dny, v angličtině  Alona měla určité představy o své budoucnosti. V nich ale určitě nepomyslela na možnost, že žádnou budoucnost mít nebude. Alonu totiž jednoho rána přejede autobus, a to když se snaží proplížit pryč ze školy. Lidé diskutují proč se to asi to stalo. Byla to nehoda? Sebevražda? Jenže oni neví, že Alona je tu celou dobu s nimi. Ona totiž neodešla na pomyslný druhý břeh, ale zůstala v našem světě jako duch. Jenže co teď bude dělat? Jak se může dostat k onomu světlu, aby konečně našla klid? Odpověď dostane ve chvíli, kdy se jí do obličeje vysměje Will, největší podivín z celé školy. Jenže jak mohl vidět její utrpení, kdž je z ní duch? Může jí Will pomoct najít ,,světlo na konci tunelu''?

  Alona je zvyklá dostat vše co chce. si každý z nás měl nebo má na střední holku, která je královnou svého vlastního včelího roje. Jenže po své smrti sama lona vidí, co si o ní lidé, které považovala za své přátele, myslí. Jenže nikdo z nich neví nic o druhé stránce jejího života. O stránce, kterou ukáže jenom Willovi.

  Will patří k partě, která se řadí k takovým odpadlíkům. Všichni ho mají za blázna trpícího schizofrenií. Ono je to tak i lepší, protože by mu těžko někdo uvěřil, že netrpí schizofrenií, ale že vidí duchy. To už by si rovnou mohl rezervovat místo v blázinci. Nejdřív se snaží Alony zbavit, protože nemíní pomáhat žádnému z duchů. Co když ale může pomoct nejen on Aloně, ale i ona jemu?

  Čtení téhle knihy jsem odkládala hodně dlouho. Nevím proč, ale vždycky jsem ji začala číst a potom jsem ji po první kapitole odložila a sáhla po něčem jiném. le víte co - to byla obrovská chba. Jakmile jsem se dostala za svůj pomyslný mezník (onu první kapitolu) do knihy jsem se začetla a zjistila, že je naprosto skvělá. Kdo by řekl, že duchařina může být takhle vtipná? Aloniny hlášky celou knihu tak nějak prosvětlují, dávají jí takový odlehčený ráz, i když jsou v ní i chvíle, které jsou vážné a k zamyšlení. Také můžeme vidět takový pomyslný Alonin duševní růst, kdy přece jen dochází ke změně jejích hodnot.

  Rozhodně skvělý start další série. Myslím, že 5 hvězdiček je rozhodně zasloužených. Tahle kniha je nejen úžasně vtipná, ale donutí vás i přemýšlet. Jsou tihle populární lidé vážně arogantní? Nebo za svou pečlivě vybudovanou fasádou skrývají tajemství a osudy, které z nich také dělají jen obyčejné lidi, jako jsou všichni okolo? Těžko říct. Ale jedno je jisté - i když se Alona jeví arogantní a povrchní (což dost možná i je), existuje i její druhá strana, kterou objeví právě Will. Protože jí možná rozumí víc, než by se na první pohled zdálo. 
  | 5. Meme pořádané VeEee. O co jde? Podstatou je během víkendu zveřejnit své - jak jinak než knižní - menu (tří nebo čtyř chodové).

  Mé dnešní menu:


  Předkrm:
  Princezniny deníky
  Meg Cabot

  Princezniny deníky jsou ideálním předkrmem. Je to jedna z těch sérií, kterou přečtete ani nevíte jak, protože se zkrátka čte sama.
  Hlavní chod:
  The Ghost and The Goth
  Stacey Kade

  Bezkonkureční hlavní chod. Skvělá duchařina plná humoru, semtam romantiky a hlavně osobních příběhů. S jejím čtením jsem sice otálela, ale jakmile jsem se začetla, nechtěla jsem ji dát z ruky.  Dezert:


  Krásní mrtví - Jonas
  Eden Maguire

  Tohle už je vážně jen takový lehčí zákusek. Nenadchne ani neurazí. Spíš se vážně hodí jen na takové vyplnění času, když se vám nechce číst něco těžšího.
  Kolika body ohodnotíte tohle menu (1 - 10) ?
  |


 6. Waiting On Wednesday (14)

  středa 25. července 2012


  Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :


  Nenasytná
  Meg Cabot

  Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže!
  |


 7. Teaser Tuesday (12)

  úterý 24. července 2012

   
  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:  
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš. 
  2) Otevři ji na náhodné stránce. 
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky. 
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc.  
      Nechceš přece zničit překvapení ostatním!) 
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read"
      záložky.
   
  The Summer I Turned Pretty
  Jenny Han
  ,,Kdo je Cam?'' zeptal se mě Jeremiah.

  ...

  ,,Počkej, cože?'' začínala jsem panikařit. 
  |


 8. Musing Mondays (4)

  pondělí 23. července 2012


  Meme z dílny Should Be Reading. Podstatou je každé pondělí odpovědět na položenou otázku.

  Dnešní otázka: Čteš časopisy? Jestli ano, které? Jestli ne, proč ne?

  Časopisy čtu, ale ne v pravém slova smyslu. Myslím že nejsem jediná, která si hlavně projíždí obrázky a čte jen ty články, které mě zajímají - takže nakonec přečtu jen malou část z celého časopisu. Co čtu? Bože, kde jsou ty doby kdy člověku stačilo ,,bravíčko'' :D. Samozřejmě že si je nekupuju pořád, protože někdy tam jsou věci, které mě vážně nezajímají, ale občas si kupuju Joy, nějaký časopisy o psech (protože dobrá rada se v téhle oblasti vždycky hodí), někdy jen listuju tím, co si kupuje mamka.

  Co vy, čtete časopisy? 
  |


 9. Easy

  neděle 22. července 2012

  Originální cover
  Autor: Tammara Webber
  Anotace na Goodreads:
   
  Když Jacqueline jde se svým dlouholetým přítelem na vysokou, kterou si vybral, poslední věc, kterou by čekala, je rozchod. Po dvou týdnech strávených v šoku se probudí do nové reality: je sama, chodí na státní univerzitu místo hudební konzervatoře, její bývalí přátelé ji ignorují, pronásleduje ji jeden ze členů bratrstva jejího bývalého a poprvé v životě propadá z nějakého předmětu.
   
  Její profesor ekonomie jí dá e-mailovou adresu na Landona, který doučuje a který ji ukáže, že je pořád tou stejnou inteligentní dívkou, jakou vždycky byla. Jakmile ji začne zajímat i něco jiného, než jen lepší známka, jeho škádlivé odpovědi v ní vyvolávají pocit, že je to vzájemné. Je tu ale jeden problém - jejich komunikace probíhá jen přes e-mail.
   
  Mezitím ale kluk z hodin ekonomie ukáže svou cenu první noc, kdy se setkají. Narozdíl od jejího populárního ex přítele nebo chytrého lektora, Lucas sedí v poslední řadě, kreslí si do bloku a zírá na ni. Z klubu ve městě se vytratí po několika tancích, které ji nechají v plamenech. Když se zeptá, jestli ji může nakreslit, samotnou v jejím pokoji, souhlasí - a doufá ve víc.
   
  Poté Jacqueline objeví utajené spojení mezi jejím podporujícím lektorem a přitažlivým spolužákem, její ex o sobě dá znovu vědět a její pronásledovatel vystupňuje svou pozornost tím, že šíří pomluvy o tom, že se spolu vyspali. Najednou se zdání stane vším a rozhodnutí komu věřit je cokoliv, jen ne lehké.
   
   
  Vydání v USA: 25. 5. 2012
  Hodnocení: 5 z 5
  Věkové omezení: 18+ (sprostá slova, sexuální scény)
  Přečteno v červenci 2012, 3 dny, v angličtině
   
   
   
  Jacqueline se vzdala svých snů a šla na stejnou vysokou, jako její přítel. Jenže to se ukázalo jako největší chyba v jejím životě. Přítel ji opustil, protože si chce užívat, dokud ještě není politikem, protože poté by to ovlivnilo jeho kariéru. Jacqueline tak zůstává sama, největší oporou jí je její spolubydlící. Jenže co když se přihodí něco, co nemůže říct ani své kamarádce? Něco, o čem ví jen kluk, který ji zachránil a kterého si do té doby nevšimla? Jako by toho už tak nebylo dost, její známky z ekonomie jsou díky její porozchodové absenci dost špatné, takže ji učitel doporučí doučování. Co má Landon, kluk který ji doučuje, společného s Lucasem, který ji zachránil před znásilněním? Co když nebezpečí na Jacqueline pořád někde číhá a ona se musí naučit mu bránit?

  Můj názor na tuhle knihu? Naprostá emoční jízda od začátku do konce. Horská dráha pocitů, na kterou bych si jízdenku klidně koupila znovu, protože to rozhodně stálo za to. Tahle kniha o hledání správné cesty a jejím dalším směru je rozhodně jednou z těch, u kterých jsem ráda, že jsem je četla.

  Jacqueline je skvělá hrdinka. I když její jméno je trošku složitější, není snad nic, co bych jí mohla vytknout. Je chtrá, je vtipná a rozhodně není nudná. Je to podle mě ten typ holky, kterou byste chtěli mít za kamarádku. Navíc šťávu jí přidává její spolubydlící, která je takový malý ďáblík.
   
  Lucas je umělec. Je tak trochu přehlédnutelný, ale jakmile o něm víte, nemůžete z něj spustit oči. Jenže i pod jeho fasádou se skrývá několik tajemství, se kterými se ještě nevyrovnal. Časem ale zjistí, že na ně není sám.

  Jak už jsem řekla, tuhle knihu jsem si naprosto užila. Čte se rychle, je vtipná, zároveň ale obsahuje věci, nad kterými se stojí za to zamslet. Navíc, pokud byste náhodou neocenili obsah, můžete obdivovat obálku, protože ta je podle mého podařená stejně jako celá kniha. Jak kniha, tak i autorka, si zaslouží plných pět hvězdiček. 
  | 10. Projekt z dílny Syki, kerá je ale za velkou louží, takže ho převzala VeEee.

  Dnešní téma: KNIHY, KTERÉ SI K TÁBORÁKU ROZHODNĚ NEVEZMU

  Noc jako dělaná pro správný táborák se špekáčky napíchnutými na dostatečně dlouhých a silných klaccích, kytarou v ruce a líbivou trampskou melodií na rtech. Ale vy stejně nedokážete přestat přemýšlet nad tím, co jste ještě před chvilkou četli a od čeho jste se nemohli odtrhnout. Jenže vy si tu knihu k táboráku prostě nevezmete. Kdo ví, co by se s ní pak stalo. Sestavte seznam 5 knih, které byste si k táboráku rozhodně nevzali, protože nechcete riskovat jejich újmu a napište, proč jste si vybrali právě je.

  Easy
  Tammara Webber

  Téhle knihy by byla ohromná škoda, protože je to vážně jízda od začátku do konce, kterou jsem si náležitě užila. Pro ni bych do těch plamenů klidně i skočila :D.  Polibek pro Annu
  Stephanie Perkins

  Tak myslím že tady to ani vysvětlovat nemusím. Jen blázen by dovolil, aby se téhle knize něco stalo, protože tahle porce romantiky, zábavy a pohodového čtení si to rozhodně nezaslouží.  Shatter Me
  Tahereh Mafi


  Báječná kniha. Rozhodně jedna z nejlepších knih roku 2011. Skvěle napsaná kniha s ještě lepším příběhem, jen ta změna obálky mě štve, ale budiž. Tuhle knihu bych k ohni ani nepřibližovala, protože takhle ohrozit bych ji nemohla.

  Na půl cesty do hrobu
  Jeaniene Frost

  Tuhle knihu k táboráku? Nikdy. V životě bych nebyla schopná vzdát se té chemie mezi Kat a Bonesem. Ani omlem. V žádném případě se tu nejedná o tuctovou upířinu. S touhle knihou by mělo chodit varování, aby jste se s ní k ohni ani nepřibližovali, protože spolehlivě rozpálí všechno a všechny okolo.

  Hrdinkou snadno a rychle
  Meg Cabot

  Jak už jsem tu jednou psala, tahle kniha je moje srdcovka. A všichni víme, jak to s takovými knihami chodí - nikdy bych nedovolila, aby se s ní něco stalo. To jen přes moji mrtvolu :D.
  |


 11. Knižní prostřeno (4)

  sobota 21. července 2012


  Meme pořádané VeEee. O co jde? Podstatou je během víkendu zveřejnit své - jak jinak než knižní - menu (tří nebo čtyř chodové).

  Mé dnešní menu:


  Předkrm:
  Cross My Heart
  Katie Klein

  Pomalý rozjezd na začátek. Kniha mi z první poloviny přišla jako hodně těžké klišé, ale v druhé polovině mě naprosto dostala. Je to předkrm, který se sice tváří jako každý druhý, ale nakonec vás svou chutí téměř odrovná.


  Hlavní chod:
  Lola and the Boy Next Door
  Stephanie Perkins

  Knihy Stephanie Perkins jsou zkrátka jako stvořené pro hlavní chod. ť už je to nna (která se s Etiénnem v téhle knize také objevuje) nebo Lola, jejich příběhy vás zkrátka chytnou a v nemůžete knihu odložit dokud nezjistíte, jak to všechno dopadlo.


  Dezert:
  Flirting In Italian
  Lauren Henderson

  Taková třešnička na dortu. Typické letní čtení. Příběh sice nic moc, zato si u knihy skvěle odpočinete.

  Kolika body ohodnotíte tohle menu (1 - 10)?
  |


 12. Musing Mondays (3)

  pondělí 16. července 2012


  Meme z dílny Should Be Reading. Podstatou je každé pondělí odpovědět na položenou otázku.

  Dnešní otázka: Co právě čteš? Je to dobré? Doporučila by jsi to?

  Momentálně čtu knihu Easy od Tammary Webber. Právě teď s ní končím, takže můžu s klidem v srdci říct, že tu knížku ŽERU. Po dlouhé době jsem zase narazila na knížku, kde není hlavní hrdince 16, ale 20, takže její problémy myšlení jsou mi daleko bližší, taky přechod z prostředí střední školy na vysokou je vítanou změnou :). Samozřejmě nic proti těmhle knihám nemám, jenom není špatné si od nich občas odpočinout :). Navíc je v téhle knížce všechno - vtip, láska, zlomené srdce, napětí...

  Jestli bych tuhle knihu doporučila? Rozhodně ano. Čte se v podstatě sama, je ze života, jenom bych to moje doporučení omezila na 15+, kvůli některým scénám


  Co zrovna čtete vy?  |


 13. Marina

  neděle 15. července 2012

  Česká obálka
  Autor: Carlos Ruiz Zafón
  Nakladatelství: CooBoo
  Česká anotace: 
  „Po patnácti letech se mi vrátila vzpomínka na ten den. Viděl jsem toho mladíka, jak se potuluje mlhou kolem nádraží Estación de Francia, a jméno Mariny mě znovu zasáhlo jako čerstvá rána. Každý z nás má ve své duši zamčené nějaké tajemství. A tohle je to moje.“
  Oskar Drai studuje v Barceloně roku 1980 a zasnívá se v obklopení oslnivých modernistických domů. Při jedné ze svých toulek poznává odvážnou dívku Marinu, která se s ním vydává odhalit taje historie města. Potkávají záhadnou postavu, za jejíž příběh ještě někdo musí zaplatit.


   
   
  Vydání v ČR: březen 2012
  Počet stran: 256
  Hodnocení: 4 z 5
  Přečteno v červenci 2012, 4 dny, v češtině 
  Popravdě, z téhle knihy jsem celkem zmatená (i kdž nemám ani ponětí proč). Můj zmatek začal už s názvem knihy - věděla jsem, že jednou z hlavních postav bude dívka, ale zařadila jsem ji do úplně jiného příběhu, než jaký se odehrává v knize.

  Hlavní hrdina Oskar studuje na internátní škole a svou rodinu neviděl už celkem dlouho. Čas mezi vyučováním a večeří tráví procházkami po okolí. Jednoho dne zabloudí do čtvrti plné opuštěných domů. Z jednoho z nich se ale ozývá nádherná hudba, takže neodolá a jde dál. Kdž ale zjistí, že dům není tak úplně opuštěný, zpanikaří a uteče. Na jednu věc ale zapomněl - při svém útěku držel v ruce hodinky, patřící majiteli domu. Když se je následující den pokouší vrátit, narazí na dívku, která majitele hodinek zná - je totiž jeho dcerou. niž by Oskar věděl, jak se to stalo, tito dva lidé se stanou jeho novou rodinou. Jenže s Marinou ho pojí ještě jiné pouto - oba ví, že se kolem nich děje něco divného. Jaké tajemství ukrývá symbol černého motýla?

  Celý tenhle odstavec je pouhý začátek. V téhle knize lze najít mnoho žánrů spojených v jeden celek, který rozhodně stojí zato. Děj je navíc obohacený o příběh a vyprávění vedlejších postav, které podle mě zajímavě doplňují obsah, nenechají vás odklonit pozornost od knihy n něco jiného, protože chcete vědět, jak to ve skutečnosti bylo.

  V podstatě jsou v knize takové dvě dějové linie - linie o příběhu černého motýla a jeho symbolika a linie o samotných hlavních postavách, Oskarovi a Marině. Jednu chvíli převládá jedna, poté druhá. Samozřejmě po vyřešení záhady symbolu se příběh více méně dotýká už jen osudu Oskara a Mariny, ale ne tak, jak byste čekali - v téhle knize totiž neexistuje něco jako ,,a žili štastně až navěky'' - to ani omylem.

  Myslím si, že tahle kniha nesedne každému - musíte na ni mít tu správnou náladu a podmínky, jinak si ji prostě nevychutnáte. Musíte se taky smířit s tím, že jsou v ní věci, které prostě vaše racionální já nepobere, protože to je prostě blbost - ale někdy i blbosti mají své kouzlo, jen jim musíte dát šanci. 
  |


 14. On My Wishlist (15)

  sobota 14. července 2012


  Toto meme je z dílny Book Chick City. Každou sobotu zde uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou to být starší i novější knihy, nebo knihy vycházející v budoucnu. Tuhle sobotu jsem si vybrala:

  Jeden den by David Nicholls

  Jak začíná láska by Meg Cabot

  |


 15. Knižní prostřeno (3)

  pátek 13. července 2012


  Meme pořádané VeEee. O co jde? Podstatou je během víkendu zveřejnit své - jak jinak než knižní - menu (tří nebo čtyř chodové).


  Mé dnešní menu:

  Předkrm:
  Drink, Slay, Love
  Sarah Beth Durst


  Podle mě perfektní předkrm. Skvěle připraví na hlavní chod. Navíc si tuhle knížku dle mého názoru parádně užijete.   Hlavní chod:
  Insurgent
  Veronica Roth

  Hlavní chod epických rozměrů (aspoň si to myslím :D) Můžu k tomu říct jen jedno - pokud vás strhla Divergence, připravte se na ještě větší nářez, protože Insurgent tuhle sérii pozvedl na další, daleko vyšší stupeň.  Dezert:
  Tajný kruh
  L. J. Smith

  Po tak vydatném hlavním chodu už vážně jen něco lehkého. Tahle kniha podle mě sice nenadchne, ale ani neurazí. Navíc vám po ní vytráví a vy budete připraveni na další menu :).
  Kolika body ohodnotíte tohle menu (1 - 10)?
  |


 16. Becoming Edward

  čtvrtek 12. července 2012

  Originální cover
  Autor: Faye Meredith

  Anotace na Goodreads:
   Kluk se začne oblékat jako Edward Cullen, aby přilákal dívku, která je obrovským fanouškem Twilight. Problém je, že to pochopí špatně a tak nějak mu to stoupne do hlavy, s katastrofickými následky.

  Vydání v USA: 6. 6. 2011
  Hodnocení: 2 z 5
  Přečteno v červnu 2012, 3 dny, v angličtině
   


  Rachel je jednou z mnoha. Patří do davu, který má společnou jednu věc - posedlost sérií Twilight. To je také jedním z důvodů, proč Rachel nerandí - nikdo se totiž nemůže rovnat Edwardovi. Jenže i přesto v sobě živí naději, že někde je Edward stvořený přesně pro ni.
  Lewis je kluk z bohatších poměrů. Holky bere jako hračky a střídá je jako ponožky. Ovšem jen do doby, než potká Rachel, která mu naprosto učaruje. Ví, že se kvůli ní musí změnit. Jenže někde během toho se mu to vymkne z rukou...

  Pokud si chcete přečíst něco, u čeho nemusíte vůbec přemýšlet, sáhněte po téhle knížce. I když je to v podstatě o ničem, stejně jsem se u toho pobavila. Sledovat totiž kluka, jak se kvůli holce a její bláznivé posedlosti mění v třpytícího se upíra, je vážně k smíchu (nemyslím to ironicky :D). Lewis si kvůli Rachel změní vlasy, oblečení, barvu očí, auto, zkrátka všechno. Dokonce začne i lézt po stromech, protože viděl Edwarda, jak to dělá taky :D. Čím víc se z něj ale stává Edward Cullen, tím víc se v tom začíná ztrácet a zapomíná, proč to všechno vlastně dělá.

  U téhle knihy nezáleží na tom, jestli jste nebo nejste fanoušek Twilight. Každý si v ní totiž najde něco, co ho pobaví, nad čím se zamyslí, nebo co ho donutí si říct ,,Jako vážně?'' 
  |


 17. Waiting On Wednesday (13)

  středa 11. července 2012


  Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :


  Tak padne náš svět
  Megan Crewe

  Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
   

  A pak budete mrtví.
   

  Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
   

  Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší

  |