Rss Feed
 1. Hunger Games - Síla Vzdoru

  středa 30. května 2012

  Česká obálka
  Autor: Suzanne Collins
  Díl: třetí
  Nakladatelství: Fragment
  Česká anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být.
  Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...
   
  Vydání v USA: 24. 8. 2010
  Vydání v ČR: duben 2011
  Počet stran: 344
  Hodnocení: 3 z 5
  Přečteno v květnu 2012, 3 dny, v češtině

  Aréna padla, rebelové vytáhli do války proti Kapitolu, Dvanáctý kraj byl zničen. Zatímco Katniss se společně s ostatními rebely skrývá ve Třináctém kraji, prezident Snow vězní Peetu a pár ostatních ve svém sídle. Co všechno je Katniss ochotná udělat pro jeho záchranu? Stane se skutečným reprodrozdem?
  Po prvních dvou dílech jsem byla v podstatě nadšená. Dlouho jsem se téhle sérii vyhýbala. Po prvním díle jsem si ale říkala, proč jsem to kruci už nepřečetla dávno? Tohle mi vdrželo i ve druhém díle. Zato při třetím mě entuziasmus přešel.
  Katniss nikdy nebyla moje zrovna oblíbená hrdinka, ale pokud jsem ji v prvních dvou dílech snášela, ve třetím mi doslova drásala nervy. Mít v rukou knížku, ve které vám hrdinka třičtvrtě knihy kňourá a stěžuje si (i když podle doktorů je psychicky narušená), to se prostě nedá vydržet. Sice si prožila svoje, ale co je moc, to je moc.
  Evidentně jediný, kdo dokázal Katniss jakž takž držet v mezích byl Peeta. Jediný problém je, že ve většině knihy není. A když už se autorka smiluje, a Peetu nám sešle zpátky, udělá z něj zbraň mířenou proti Katniss - i když není divu, já bych ji taky chtěla uskrtit, ani by mi nemuseli míchat myšlenky.
  Asi jedinou postavou, která mi vážně přirostla k srdci, byl Finnick. To je vážně kluk, kterýho bych chtěla za kamaráda. Jenže jak už to tak bývá, když si vytvoříte k někomu z knížky kladný vztah, ta postava neskončí dobře. Vážně, Finnicka je škoda.
  Takže, jak to jen shrnout? Popravdě, těžko říct. Celá série ve mně zanechala strašně smíšené pocity. Podle mě to není obvyklá série, už jen vykreslení postav není zrovna typické. Až na ten poslední díl to vůbec není zlé :).
  | 2. Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :


  Loď mezi hvězdami
  Beth Revis


  Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.

  Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.


  |


 3. Teaser Tuesday (9)

  úterý 29. května 2012

   
  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:  
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš. 
  2) Otevři ji na náhodné stránce. 
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky. 
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!) 
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read" záložky.
   
  Otrokyně
  L. J. Smith
   
   
   
  V tom její zrak znovu zaujala ta mohyla.
   
  ...
   
  Když Cassie uviděla třetí kámen, naskočila jí husí kůže.
   
   

  |


 4. Posuď knihu podle obalu (10)

  neděle 27. května 2012


  Toto je meme pořádané Knižním doupětem. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.

  Název knihy: A Long Way From You
  Autor: Gwendolyn Heasley
  Datum vydání: 5. 6. 2012
  Anotace na Goodreads:
  Příliš dlouho Kitsy uspokojovala své sny o tom, že se stane skutečnou umělkyní tím, že před plesem vylepšovala vzhled svých kamarádek. Takže když jí rodina její nejlepší kamarádky Corrine nabídne, že jí přispějí na letní umělecký kurz v New Yorku, Kitsy se dočasně rozloučí s Texasem a přivítá se s West Village.      
   
  Mezi snahou vyznat se v metru a v Newyorčanech - jmenovitě v jednom malíři, který dobře ví, jak se jí dostat pod kůži - Kitsy zjistí, že tohle léto zdaleka nebude jen o malování postav.  Můj názor: Kniha volně navazuje na předchozí knihu Where I Belong, kde jsme se setkali s Corrine. Osobně bych řekla, že knihy mají společné ještě něco - obě mají obálky, které mi připomínají léto. Jakmile se podívám na kteroukoli z nich, okamžitě se na něj začnu těšit. Navíc - kdo z nás by se nechtěl projíždět s klukem (dokonce malířem :D) na loďce v Central Parku a přitom ještě mít výhled na známý hotel Plaza? Když tak na to koukám, okamžitě bych si sbalila kufry a jela do New Yorku :D.
  | 5. Máme tu další týden a tím pádem i další hlasování. Jak to dopadlo minule?
  V minulém týdnu jste rozhodovali mezi páry z knižní série SHADOW FALLS. Ukázalo se, že co se týče volby, kterého z kluků si vybrat, tápete stejně jako Kylie, protože hlasování dopadlo padesát na padesát. Tolik k minulému týdnu.

  A kdo bude bojovat tento týden?

  Knižní série STMÍVÁNÍ od STEPHANIE MEYER

   
  Ano, vím že už je to celkem klišé, ale celkem by mě zajímalo, jak jsou na tom čtenáři mého blogu.

  Tak co, jste
  TEAM EDWARD nebo TEAM JACOB ?

  Hlasování najdete klasicky jako minule nahoře v levém bočním menu.
  |


 6. On My Wishlist (10)

  sobota 26. května 2012


  Toto meme je z dílny Book Chick City. Každou sobotu zde uveřejním knihy, které bych si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, nebo knihy vycházející v budoucnu. Tuhle sobotu jsem si vybrala:


  Sestra by Rosamund Lupton


  L.A. Candy by Lauren Conrad  |


 7. Sladká políbení (11)

  pátek 25. května 2012


  Toto je týdenní meme pořádané Knižním doupětem.

  Mrazivý polibek
  Richelle Mead 


  „Dobře. Můžeš toho už nechat?“ vyštěkla jsem s rukama v bok.
  „Čeho mám nechat?“
  „Těch kravin se zenovým myšlením. Nemluvíš se mnou jako někdo skutečnej. Vykládáš jen samý moudrý poučný nesmysly. Fakt zníš jako nějakej světec.“ Uvědomovala jsem si, že není tak docela fér obrátit svůj vztek proti němu. Skoro jsem na něj řvala. „Občas mi přijde, že se rád posloucháš! A já vím, že vždycky nejsi takovej. Když se bavíš s Tašou, jsi naprosto normální. Ale se mnou? Jenom mi udílíš rady. Přitom se o mě doopravdy vůbec nezajímáš. Zuby nehty se držíš tý svý debilní role mýho učitele.“
  Pozoroval mě s překvapeným výrazem, což u něj nebylo právě typické. „Já se o tebe nezajímám?“
  „Ne.“ Byla jsem malicherná, strašně malicherná. Samozřejmě jsem věděla, že se o mě zajímá a že je víc než jen učitelem. Ale nemohla jsem si pomoct. Prostě to ze mě vyšlo. Zapíchla jsem mu prst do hrudníku. „Jsem pro tebe jen další studentka. Ty mi jenom dál udílíš svoje blbý životní lekce, až z toho…“
  Před chvílí jsem si přála, aby se mě dotkl, ale teď mě chytil za ruku, kterou jsem ho bodala do hrudi. Pevně ji sevřel a přitiskl ke zdi. Udivilo mě, že jsem v jeho očích zaznamenala záblesk emocí. Nebyl to přímo vztek…, ale rozrušení jiného druhu.
  Neříkej mi, co cítím,“ zavrčel.
  Došlo mi, že aspoň polovina z toho, co jsem mu řekla, je pravda. Skoro vždycky byl klidný a dokonale se ovládal – dokonce i v boji. Ale jednou mi povídal, jak vybuchl a zmlátil svého morojského otce. Dřív býval jako já – měl sklon jednat bez přemýšlení, dělat věci, které by dělat neměl.
  „Je to tak, že jo?“
  „Co?“
  „Taky pořád zápasíš se sebeovládáním. Jsi stejnej jako já.“
  „Ne,“ prohlásil pobouřeným tónem. „Naučil jsem se ovládat.“
  Tahle informace mě povzbudila. „Ne,“ oznámila jsem mu. „Nenaučil. Tváříš se jako neviňátko a většinou se ovládáš. Ale ne vždycky. A někdy…“ Naklonila jsem se k němu blíž a ztišila hlas. „Někdy nechceš.“
  „Rose…“
  Viděla jsem, jak těžce oddechuje, a věděla jsem, že mu srdce buší stejně rychle jako mně. A neodstoupil ode mě. Dobře jsem si uvědomovala, že je to špatné – znala jsem všechny logické důvody, proč bychom se měli držet od sebe dál. Ale v tuto chvíli mi to bylo jedno. Nechtěla jsem se ovládat. Nechtěla jsem být hodná holka.
  Než si stačil uvědomit, co se děje, políbila jsem ho. Naše rty se dotkly, a jakmile mi začal Dimitrij polibek oplácet, věděla jsem, že mám pravdu. Přitiskl se ke mně blíž a uvěznil mě mezi sebou a zdí. Jednu ruku mi pořád držel u stěny, zatímco druhou rukou mi zajel do vlasů. V tom polibku toho bylo tolik: vztek, vášeň, uvolnění…

  |


 8. Waiting On Wednesday (8)

  středa 23. května 2012


  Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :


  Mortal Kiss: Fool's Silver
  Alice Moss

  Mohla by jsi si vybrat mezi těmi, které miluješ?

  Skvělý přítel a dlouhé léto ve Winter Millu - věci na které se můžete těšit - pro Faye McCarron to vypadá dobře.

  Potom její kamarád Lucas zmizí beze stopy. Jenže to vypadá, že každému je to jedno - dokud dva cizinci nedorazí do města...

  Faye a Finn opustí Winter Mill aby se pokusili naít Lucase. Jenže s Finnem, který si zvyká na jeho novou roli jako vůdce smečky a neznámým zdrojem zla, pracujícím proti nim, zachrání svého přítele dřív, než bude příiš pozdě?

  |


 9. Hunger Games - Vražedná Pomsta

  úterý 22. května 2012

  Česká obálka
  Autor: Suzanne Collins
  Díl: druhý
  Nakladatelství: Fragment
  Česká anotace: Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

  Vydání v USA: 1. 9. 2009
  Vydání v ČR: 7. 10. 2010
  Počet stran: 336
  Hodnocení: 5 z 5
  Přečteno v květnu 2012, 3 dny, v češtině


  Poté, co byste vyhráli Hladové hry, byste si určitě mysleli, že to nejhorší je za vámi. To si myslela i Katniss s Peetou. Už jen zbývalo jet na turné po krajích, a z Hladových her by byla jen dost ošklivá vzpomínka. Jenže tím, že se Katniss na konci her vzbouřila pravidlům Kapitolu, rozpoutala řetězec událostí, který už nejde zastavit...
  Co na knihu říct? Myslela jsem, že mě po prvním díle už jen tak něco nepřekvapí. Ale překvapilo. Vývoj událostí v téhle knize jsem vážně nepředvídala, tudíž jsem nepřestávala zírat, co se to na mě valí.
  Pořád jsem toho názoru, že je Katniss pěkně sobecká. Vždyť ona si zahrává jak s Hurikánem, tak s Peetou. Vážně by si měla sáhnout do svědomí. Všem je jasné, že Peeta by pro ni položil život, protože ji miluje. Ale proč chce za každou cenu zachránit ona jeho? To v podstatě jasně nevíme, protože ona nad tím ani nechce pro jistotu přemýšlet. A do toho všeho je tu ještě Hurikán, který, i když možná ne přímo, taky míchá kartami. Jak z tohohle ven?
  Už delší dobu jsem neměla v ruce sérii, která by mě vyloženě chytla. A teď jsem na ni narazila. Jen jsem zvědavá, co si autorka připravila v posledním díle.
  |


 10. The Last Sentence (8)

  pondělí 21. května 2012


  Toto pondělní meme pořádá VeEee. Principem tohoto meme je vzít si rozečtenou knihu, podívat se na poslední větu, kterou jste přečetli a tuto větu zveřejnit v tomto meme.

  Název: Tajný kruh - Otrokyně
  Autor: L. J. Smith


  Byl to tenký zlatý řetízek, na kterém visel klíček.

  |


 11. Posuď knihu podle obalu (9)

  neděle 20. května 2012


  Toto je meme pořádané Knižním doupětem. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.

   Název knihy: Black City
  Autor: Elizabeth Richards
  Datum vydání: 13. 11. 2012
  Anotace na Goodreads:
  Temný a něžný post-apokalyptický příběh lásky, zasazený do období doznívající krvavé války. Ve městě, kde lidé a Temní (?) jsou teď odděleni vysokou zdí a napětí mezi dvěma rasami pořád doutná po heozné válce, šestnáctiletí Ash Fisher, poloviční Temný, a Natalie Buchanan, člověk a dcera velitele, se setkají a udělají nepředstavitelné - zamilují se. Spoutáni záhadným spojením, které způsobí, že se Ashovo dlouho spící srdce začne bít, Ash a Natalie nejprve popírají, poté se usilovně snaží bojovat s jejich zakázanými city s vědomím, že pokud je chytí budou popraveni - jenže jejich city jsou příliš silné. Když se pak Ash a Natalie ocitnou v centru smrtícího spiknutí, které hrozí, že stáhne lidi a Temné zpátky do války, musí učinit těžké volby, které by mohly vyústit v jejich smrt.

  Můj názor: Co můžu říct? Tahle obálka je podle mě naprostá bomba. Tohle je jedna z těch knih, u které mě ani tak nezaujala anotace (protože popravdě podobnou anotaci teď najdete skoro u každé druhé kihy), ale její obálka. Protože podle mě je vážně úžasná. Ta roztříštěná růže vyvolává skvělý efekt, navíc to temné město pod ní, na které dopadají její střípky...zkrátka skvělý nápad :D. Myslím, že tohle bude ozdoba každé knihovny.
  |


 12. On My Wishlist (9)

  sobota 19. května 2012


  Toto meme je z dílny Book Chick City. Každou sobotu zde uveřejním knihy, které bych si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, nebo knihy vycházející v budoucnu. Tuhle sobotu jsem si vybrala:

  Závist by Gregg Olsen

  Past by Lauren DeStefano


  |


 13. Souboj párů (1)

  pátek 18. května 2012


  A je to tu. Moje historicky první rubrika. Doufá, že se setká s alespoň nějakým ohlasem ze strany Vás, čtenářů. Ale dost keců, o co vlastně jde?

  Každý týden se tu objeví článek, ve kterém budou uvedeny dva páry. Někdy to budou páry ze dvou různých knih, někdy to budou páry z jedné knihy (jako například dnes). Po uveřejnění článku se na levé straně mého blogu objeví anketa, ve které budete moct hlasovat pro jednotlivé páry. Z této ankety nám vzejde vítězný pár. Uvidíme, jestli se nakonec dobereme jednoho vítězného páru, nebo jestli se neustále budou objevovat nové :D.

  A jako první bojovníky tu máme:

  Knižní série SHADOW FALLS od C.C. HUNTER  Kylie a Derek ('víla')         vs.         Kylie a Lucas (vlkodlak)

  Oba dva jsou skvělí, oba dva jsou prostě k sežrání, ale který z nich je podle vás lepší? HLASUJTE PRO NĚJ V ANKETĚ.
  | 14. Toto je týdenní meme pořádané Knižním doupětem.

  Měsíční píseň
  Patricia Briggs

  Rozhodla jsem se, že nastal čas znovu změnit téma, a rychle jsem usrkla ledové vody. „Warren říká, že jsi přijal našeho oblíbeného sériového násilníka nastálo do smečky.“
  „Za znásilnění v Londýně nemohl.“
  Byl si tím naprosto jistý, což znamenalo, že se Bena zeptal a ten odpověděl pravdivě. Slyšela jsem ale v jeho hlase podráždění a nemohla jsem nezatlačit na pilu. „Přestala, když odešel.“
  „Dvakrát mě zachránil a podruhé byla jen náhoda, že ho zasáhli šipkou, a ne kulkou. Gerryho muži měli u sebe stříbrnou munici,“ vyštěkl netrpělivě.
  Usmála jsem se a on znechuceně zmuchlal ubrousek. „Bod pro tebe,“ řekl.
  „Vsadila bych se, že na rande s Jesse bys ho nepustil,“ řekla jsem mu samolibě.
  Když mě odvezl domů, vystoupil z auta, obešel ho a otevřel mi dveře. Možná to udělal jen proto, že se zlomenou rukou se špatně otvírají, ale spíš bych hádala, že se tak chová vždycky.
  Doprovodil mě na verandu a vzal moji tvář do dlaní. Chvíli tam stál, pak pohlédl za mé rameno a nahoru k měsíci, který byl skoro v úplňku. Když se znovu podíval na mě, hnědé duhovky mu prokvetly žlutou.
  Něžně, váhavě přitiskl rty na mé prsty, dokud jsem se nenaklonila blíž a neopřela se mu tváří o jeho tvář. Pak se hluboce zasmál a políbil mě doopravdy.
  Zlomenou ruku jsem měla uvězněnou mezi námi, takže jsme do líbání zapojili jen ústa a ruce, ne celé tělo. Navoněl se kolínskou. Byla to drahá, jemná vůně, která podtrhovala jeho exotický pach.
  Když se ode mě odtrhl, ponechala jsem mu ruku na tváři a užívala si toho, jak mě jeho strniště škrábe na dlani a jak mu buší srdce. Ticho mezi námi narůstalo. Ticho a něco váhavého a nového.

  |


 15. Waiting On Wednesday (7)

  středa 16. května 2012


  Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :

  A Want So Wicked
  Suzanne Young

  Elise je normální sedmnáctiletá dívka, než se jednoho dne probudí v opuštěném parku a nemá ani ponětí o tom, kdo je.

  Po té události n
  abere její život podivný směr. Zažívá nečekané záblesky vhlédnutí do života lidí - lidí, které nikdy předtím nepotkala. Cizinci ji děsí varováními o blížících se Stínech. A i když Elise nikdy neměla přítele, nalézá se najednou rozervána mezi dvěma hezkými, ale úplně jinými mladíky: Abem, okouzlujícím zlým hochem, jehož efekt na ni ji láká a zároveň děsí, a záhadným Harlinem, který je ve městě nový, ale ke kterému Elise cítí naléhavé, živelné spojení - téměř jako by byli spřízněné duše.

  Teď Elise začíná pochybovat o všem ve svém životě. Proč ji tihle dva tak zoufale chtějí? Proč jí jméno Charlotte připadá tak strašně známé? A kdo je Elise doopravdy?
  Možná vám anotace připadá jako tucty ostatních, ale je to pokračování knihy A Need So Beautiful, která byla vážně dobrá a vřele doporučuji. Po přečtení už anotace nebude připadat tak prvoplánová :). 
  |


 16. Teaser Tuesday (8)

  úterý 15. května 2012

   
  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:  
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš. 
  2) Otevři ji na náhodné stránce. 
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky. 
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!) 
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read" záložky.
   
  Síla vzdoru
  Suzanne Collins
   


  „Co udělal Peeta?“ ptám se.


  ...


  „Tik tak,“ opakuji šeptem.
  |


 17. The Last Sentence (7)

  pondělí 14. května 2012


  Toto pondělní meme pořádá VeEee. Principem tohoto meme je vzít si rozečtenou knihu, podívat se na poslední větu, kterou jste přečetli a tuto větu zveřejnit v tomto meme.


  Název: Síla vzdoru
  Autor: Suzanne Collins
  „Stop!“ Cressidin hlas mě vrací do reality a hasí můj žár.
  Cressida na mě souhlasně kývá. „Skvělá tečka.“


  |


 18. Co se chystá?

  neděle 13. května 2012

  Už delší dobu nosím v hlavě nápady na pár nových rubrik. A co že by to mělo být?


  SOUBOJ PÁRŮ
  V tomto meme půjde o jediné - o souboj knižních párů, ze kterých vítěze nevybere nikdo jiný než VY, a to hlasováním. Toto meme se tu bude objevovat každý čtvrtek.  PUTOVÁNÍ S KLASIKY
  Jak už název napovídá, toto meme se zaměří na klasickou literaturu. Každý týden přijde na řadu jeden z literárních klasiků, jehož dílo (a někdy i život) si prohlédneme pod drobnohledem.  Z KNIHY NA PLÁTNO
  V tomto posledním meme půjde o filmové adaptace a jejich předlohy. Pokusím se vám přiblížit jak filmové zpracování, tak kižní předlohu a vzájemně je porovnat.


  Na blogu se ještě objeví upřesňující innformace k jednotlivým meme.Doufám, že vás alespoň jedno z témat zaujalo :). Pokud by se náhodou objevil nějaký blogger, který už něco podobného pořádá, ať se mi kdyžtak ozve a já ono meme stáhnu.
  | 19. Toto je meme pořádané Knižním doupětem. Jeho cílem je každou neděli zveřejnit obálku knihy (je jedno jestli vyjde v budoucnu, nebo už vyšla), stručnou anotaci a vlastní názor na obálku.

  Název knihy: What's Left Of Me
  Autor: Kat Zhang
  Datum vydání: 18. 9. 2012
  Anotace na Goodreads:
  Eva a Addie začly stejně jako ostatní - dvě duše propletené v jednom těle, střídající se v konntrole jejich pohybů když se učily chodit, zpívat, tancovat. Ale spoleně s jejich růstem narůstají i starosti ostatních. Proč se neusazují? Jakto, že se jedna z nich neztrácí? Doktoři je testují, sousedé se k nim obrací zády a jejich rodiče prosí o víc času. Nakonec byla Addie prohlášena za zdravou a Eva za mrtvou. Až na to, že nebyla...

  Poslední tři roky se Eva zuby nehty držela zbytků jejího života. Jenom Addie ví, že tam pořád je, chycená uvnitř jejich těla. Jednoho dne se ale dozví, že by mohla existovat cesta, jak Evu znovu uvolnit. Riziko je nepředstavitelné - hybridi jsou povážování za hrozbu společnosti, takže pokud je chytí, Addie a Eva budou drženy s ostatními. I přesto...pro šanci se smát, točit se, mluvit, Eva udělá cokoli.

  Můj názor: Tahle kniha mi svou anotací tak trochu připomněla Hostitele, který patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Ale co mě opravdu vzalo, byla obálka. Vím, že teď jsou prostě v módě obličeje, takže kdo může vlepí na obálku nějakou tu modelku, ale u této knihy by to podle mě asi ani jinak nešlo. Podle mě se jim vážně dobře povedlo vyjádřit ono rozdvojení duše. Jediné, co mi tak trošku vadí, je to písmo. Sama nevím proč, ale nějak mi tam nesedí. Ale i tak si stojím za tím, že zo je velmi dobrá obálka :).   
  |


 20. On My Wishlist (8)

  sobota 12. května 2012


  Toto meme je z dílny Book Chick City. Každou sobotu zde uveřejním knihy, které bych si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, nebo knihy vycházející v budoucnu. Tuhle sobotu jsem si vybrala:

  Virus by Kathy Reichs  Marcelo ve skutečném světě by Francisco X. Stork

  |


 21. Sladká políbení (9)

  pátek 11. května 2012


  Toto je týdenní meme pořádané Knižním doupětem.

  Vražedná pomsta
  Suzanne Collins


  „Mě nikdo doopravdy nepotřebuje,“ pokračuje a v jeho hlase nezní žádná sebelítost. Je pravda, že ho jeho rodina nepotřebuje. Budou po něm truchlit, stejně jako hrstka přátel. Ale překonají to. I Haymitch, který utopí smutek v pálence. Uvědomuji si, že Peetova smrt nezvratně ublíží jediné osobě. Mně.
  „Já ano,“ říkám. „Já tě potřebuji.“ Neklidně se nadechuje, jako kdyby se chtěl začít dohadovat, a to není dobré, to není vůbec dobré, protože začne mluvit o Prim, o mé matce a o všem dalším a jenom mě tím zmate. A tak, než stačí promluvit, umlčuji ho polibkem. Znovu to cítím. To, co jsem zatím cítila pouze jednou. V jeskyni minulý rok, když jsem se pokoušela Haymitche přimět, aby nám poslal nějaké jídlo. Během loňských her i potom jsem líbala Peetu snad tisíckrát. Jen při jednom polibku se ale něco pohnulo hluboko v mém nitru. Jen při jednom jsem toužila po dalších. Tehdy mi však začala krvácet hlava a Peeta mě uložil ke spánku.
  Tentokrát nás nic nepřerušuje a po několika marných pokusech Peeta vzdává snahu o další slova. Pocit tepla v mém nitru narůstá a šíří se z hrudi do celého těla, do rukou i nohou, až ke špičkám prstů. Polibky mě ovšem neuspokojují; mají opačný účinek. Má touha narůstá. Vím, jaké to je, mít hlad, ale tohle je něco úplně nového.

  |


 22. Hunger Games - Aréna Smrti

  čtvrtek 10. května 2012

  Česká obálka
  Autor: Suzanne Collins
  Díl: první
  Nakladatelství: Fragment
  Česká anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají...
  V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
  Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

  Vydání v USA: 31. 10. 2008
  Vydání v ČR: 6. 4. 2010
  Počet stran: 328
  Hodnocení: 5 z 5
  Přečteno v květnu 2012, 3 dny, v češtině

  Amerika, jak ji známe, neexistuje. Místo ní je tu země Panem, rozdělená na dvanáct krajů, kterým nemilosrdně vládne hlavní město Kapitol. Krajů bylo původně třináct, jenže ty se vzbouřili a třináctý kraj byl pro výstrahu všem zničen. Jako připomínka tohoto masakru slouží Hladové hry. Jakmile nastane Den sklizně, shromáždí se všechny děti ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety, ze kteých bude losováním vybrána jedna dívka a jeden chlapec, kteří budou v aréně bojovat na život a na smrt...
  S četbou téhle knihy jsem otálela. Ani nevím proč, ale nějak se mi do toho nechtělo. Teď, když je to zfilmováno jsem si řekla, že než uvidím film, tak bych si to přečíst mohla. A můžu říct, že mi kniha vyrazila dech.
  Samotná Katniss mi přijde jako zvláštní postava. To ale neznamená, že špatná. Je neuvěřitelně loajální ke své rodině (hlavně sestře) a ke svému příteli Hurikánovi, je chytrá, silná a uznává své hodnoty. Ale můžu říct, že co se týče vztahu s Peetou, mi taky trochu připadala jako sobecká mrcha, která ho jen využívá (i když víme, že tam přeci jen nějaké pouto je, ona si ho jen prostě nechce připustit).
  Peeta je sice z úplně jiného prostředí, a jeho povaha je taky úplně jiná než povaha Katniss, ale tak nějak mi k ní prostě pasuje. Ti dva jsou spolu tak úžasní... Peeta mi zkrátka přirostl k srdci, narozdíl od Hurikána, o kterém jsem si ještě nemohla udělat pořádný obrázek, protože v knize téměř nebyl.
  Zpočátku jsem měla sice problém se stylem vypravování, ale nakonec jsem si na něj zvykla a můžu říct, že jejich pobyt v aréně byl díky němu vykreslený vážně realisticky. Občas jsem z těch věcí měla vážně husí kůži a viděla je před očima. Kniha mě naprosto dostala - o tom svědčí i to, že jsem hned sáhla po druhém dílu.


  |


 23. Waiting on Wednesday (6)

  středa 9. května 2012

  Týdenní meme pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždy knihu, kterou si chcete přečíst. Tuto středu jsem vybrala :

  What I Didn't Say
  Keary Taylor

  Opít se na školním plese v maturitním ročníku není nikdy dobrý nápad, ale Jake Hayes nikdy nečekal, že by to všechno mohlo skončit autonehodou a slavíkem v jeho krku.

  Čeho nejvíc lituje? Toho, co nikdo neřekl Samantě Shayové. Byl do ní roky zamilovaný a nikdy se jí to neodvážil říct. Teď je příliš pozdě. Protože po té noci už nebude Jake nikdy schopný znovu promluvit.
  Když se Jake vrací do jeho malého ostrovního domova s       5 000 obyvateli, musí se nuačit jak se vyrovnat s tím, že je němý. Také zjistí, že jeho rodina nejsou pouze jeho šest bratrů a sester, ale že někdy někdy na tebe dává pozor celý ostrov. A když získá šanci ztrávit více času se Samanthou ukáže mu, že ztratit schopnost mluvit není to nejhorší, co se ti může stát. Možná, pokud ho nechá, Jake jí konečně řekne, co jí neřekl předtím, i když to nemůže říct doopravdy.
  |


 24. Teaser Tuesday (7)

  úterý 8. května 2012

   
  Toto meme pořádá Should Be Reading.

  O CO JDE:  
  1) Vezmi knihu, kterou právě čteš. 
  2) Otevři ji na náhodné stránce. 
  3) Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky. 
  4) NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho neukazuje příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!) 
  5) Sdílej název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci knihu přidat do své "to-read" záložky.
   
  Vražedná pomsta
  Suzanne Collins
   
   
  ,,Máte pro nás nějakou poslední radu?'' ptá se Peeta.

  ...

  ,,Opatrujte se, Haymitchi,'' říká.
  |